Dzień Radości 1999r.

Już siódme z kolei „Dni Radości" odbyły się 19 i 20 czerwca 1999 r. przy kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie. Organizatorzy szczególną uwagę zwrócili na fakt, iż Bóg jest zawsze z nami, czuwa nad naszym życiem i bardzo nas kocha. Dlatego też jako hasło imprezy posłużyła nam myśl biblijna „Bóg nas miłuje", natomiast symbol Opatrzności Bożej był naszym znakiem przewodnim.

„Dzień Radości rozpoczął się o godz. 930 modlitwą, krótkim słówkiem skierowanym do wszystkich zgromadzonych przez proboszcza tutejszej parafii - ks. Józefa Grzyba oraz wciągnięciem flagi na maszt. Wiele atrakcji i zabaw czekało nie tylko na najmłodszych, także starsi mogli znaleźć coś dla siebie. Największym powodzeniem cieszył się 10-bój. We wszystkie konkurencje dzieci wkładały wiele zaangażowania i serca. Starały się jak najlepiej wykonywać wszystkie zadania, jednak te, które nie zajęły żadnego miejsca, nie czuły się poszkodowane, były szczęśliwe, że wspaniale spędziły dzień i mogły wyszaleć się w atmosferze pełnej ciepła i akceptacji. Wiele radości sprawiała także zabawa na huśtawce, jak i malowanie twarzy. Został ogłoszony konkurs na "najweselszy makijaż". Jak co roku można było również zakupić los na loterii fantowej, wszyscy byli zadowoleni, gdyż nikt nie odchodził z pustymi rękoma. W pobliskich szkołach rozgrywały się mecze: piłki nożnej, siatkowej, koszykówki, a w salkach przy kościele można było zagrać w szachy, tenis stołowy oraz w football świetlicowy czyli tzw. piłkarzyki. Organizatorzy pomyśleli również o jedzeniu i piciu, głodni spożywali kiełbaski z „Grilla pod Wierzbą" oraz inne smakołyki.

Po godzinie 1500 odbyły się pokazy prowadzone przez Bractwo Rycerskie Ziemi Lubelskiej. Dzieci mogły zobaczyć na własne oczy to, co dotychczas oglądały tylko w telewizji, a mianowicie walki na miecze, kije, stroje z dawnych czasów. Mogły usłyszeć także huk wystrzału armaty oraz pieśni śpiewane na królewskich dworach. Z wielkim zainteresowaniem wszyscy oglądali występy zespołów tanecznych jak „Dance Way" (taniec towarzyski) oraz „Odeon", którego członkowie wykonali Break Dance oraz Electric Boogie. Jednak najbardziej byliśmy dumni z grupy ADA, którą tworzą trzy oratorianki: Agnieszka Romanek, Dorota Olszowa i Ania Mendza.. Ich występ był dowodem na to, iż również u nas rozwija się technika tańca. Miłośnicy śpiewu także byli zachwyceni, słuchali przebojów wykonanych przez dziewczyny z D.K. Czechów i sami brali udział w Mini Liście Przebojów.

Pod koniec pierwszego dnia odbyło się nabożeństwo, którego ważną część stanowiły pieśni, modlitwa, rozważanie fragmentu z 1 Listu do Koryntian oraz krótka nauka wygłoszona przez ks. Mariusza Skowrona, który z pomocą młodzieży zorganizował te „Dni Radości". Po modlitwie około godz. 1900 rozpoczęła się pierwsza w historii „Dyskoteka na Boisku", w której wzięło udział wiele dzieci oraz młodzieży. Miło było popatrzeć jak wszyscy bez względu na wiek, bawili się razem w kółeczku.

W drugim dniu imprezy o godz. 1200 odbyła się Msza św. Celebrowana przez ks. Adama Paszka, który w kazaniu podał receptę Księdza Bosko na świętość. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały wygłoszonej homilii. Po Eucharystii odbyło się uroczyste rozdanie nagród, dyplomów oraz pucharów.

„Dni Radości" zakończyły się ogniskiem, na którym również nie brakowało atrakcji. Można było pośpiewać wraz z zespołem „Młode Dobre Małżeństwo", wziąć udział w turnieju w „Łapki" (na zwycięzców czekały oczywiście nagrody), a także zjeść gorącą kiełbaskę.

Tegoroczne „Dni Radości" na pewno na długo utkwią w pamięci wielu dzieci jako czas pełen słońca, atrakcji i przyjaźni. Będą dla wszystkich miłym wspomnieniem.