XI Dzień Radości na Salezjańskiej Kalinie w Lublinie - 2004r.

W dniach od 18 do 20 czerwca 2004 r., przy parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie odbył się już po raz jedenasty Dzień Radości. Radość była jednym z atutów św. Jana Bosko. Uśmiechem pozyskiwał sobie młodzież. Nawet w trudnych sytuacjach umiał się śmiać, a radość jak wiemy towarzyszyła mu od dzieciństwa. Dlatego też organizatorzy XI Dnia Radości szczególną uwagę zwrócili na "radość". Starali się, żeby każdy uczestnik nie był smutny.
Pierwszy dzień był dniem pod znakiem piłki nożnej. Na przykościelnym boisku rozegrano wiele pasjonujących meczy.
Sobota przebiegała pod hasłem tzw. imprez towarzyszących. Dla dzieci i młodzieży przygotowane były różnego rodzaju atrakcje. Był dziesięciobój, dmuchany zamek, wielka huśtawka, konkurs plastyczny oraz konkurencje sportowe, takie jak rzuty do kosza, tenis stołowy, dart, piłkarzyki, czy też podbijanie piłki na czas. Co drugie dziecko na twarzy miało nie tylko promienny uśmiech, ale także wspaniały kolorowy makijaż. Podczas całej imprezy czas umilały nam swym śpiewem dziecięcy zespół "TIP TOP" oraz młodzieżowy zespół ewangelizacyjny "OTOJA".
Organizatorzy zadbali także, aby nikt nie chodził głodny, a posilić mógł się każdy pyszną kiełbaską z grilla.
W trzecim dniu uczestnicy Dnia Radości uczestniczyli w Prymicyjnej Mszy świętej, którą sprawował ks. Piotr Basista. Po Mszy świętej nastąpiło uroczyste rozdanie nagród wszystkim uczestnikom.
"XI Dzień Radości" nie odbyłby się, gdyby nie młodzież zaangażowana w Salezjańskim Oratorium na Kalinie. Każdy z animatorów chciał sprawić radość innym, niosąc ją na wzór ks. Bosko poprzez gry, zabawy, wspólne śpiewanie i modlitwę. Tegoroczny Dzień Radości odbył się pod kierownictwem ks. Kazimierza Drozda, który podobnie jak ks. Bosko nie tylko zorganizował to wspaniałe wydarzenie, ale aktywnie uczestniczył z dziećmi we wszystkich zabawach.