Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej- Lublin 2004r.

Podsumowanie Inspektorialnych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej
w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym - 23-25.04.2004r.


W dniach 23-25 kwietnia 2004 po raz kolejny odbyły się Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w piłce siatkowej i tenisie stołowym, tym razem w Lublinie. Głównym organizatorem tegorocznych Igrzysk było S.L. SALOS "KALINA" oraz młodzież działająca w Oratorium. Stowarzyszenia Lokalne SALOSU Inspektorii Krakowskiej były reprezentowane przez ok. 230 osób. Do Lublina na rozgrywki przyjechało w sumie 9 Stowarzyszeń Lokalnych SALOS są to: "CORTILE" Kielce, "DON BOSCO" Rzeszów, "SPLOT-SPORT" Zabrze, Kraków Saltrom, "Piast" Nowa Huta - Kraków, "SPERANZA" Oświęcim, Oświęcim Zasole, "SILESIA" Świętochłowice i oczywiście nie mogło zabraknąć gospodarzy Igrzysk "KALINA" Lublin.
Rozgrywki sportowe odbywały się w Hali Sportowej Politechniki Lubelskiej, Hali MOSIR w Bełżycach oraz w Oratorium Salezjańskim na Kalinowszczyźnie. Cała impreza rozpoczęła się uroczystym otwarciem w Hali Sportowej Technikum Transportowo-Komunikacyjnego w Lublinie. Uroczystość uświetniło przybycie zaproszonych gości z Urzędu Marszałkowskiego. Pokazy Karate Tradycyjnego ze szkoły Mistrza Świata Andrzeja Maciejewskiego oraz tańców nowoczesnych breakdance i elektric boogi z klubu Odeon "New Force" z Lublina uatrakcyjniły otwarcie Igrzysk.
Zmagania sportowe zakończyły się wspólną Eucharystią oraz rozdaniem dyplomów i pucharów, po czym nastąpiło radosne grilowanie przy muzyce i zabawach integracyjnych.
Podczas trwania tych Igrzysk rozegrano w sumie ok. 30 meczy w piłce sitkowej oraz przeszło 90 gier w tenisie stołowym! Wszystkim, którzy wzięli udział w tych Igrzyskach serdecznie dziękujemy za przybycie, a zwycięzcom gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy dalszych!