VI Archidiecezjalny Turniej Tenisa Stołowego- Fajsławice 2004r.

WIELKIE GRANIE W FAJSŁAWICACH
VI ARCHIDIECEZJALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DRUŻYN PARAFIALNYCH

Już po raz szósty Parafialno - Gminny Klub Sportowy "Frassati" wraz z lokalną szkołą podstawową zorganizował wielki turniej pingpongowy dla reprezentacji parafii z naszej archidiecezji. Celem imprezy była integracja młodzieży katolickiej, popularyzacja tenisa stołowego, a przede wszystkim świetna zabawa. Rozgrywki, których pomysłodawcą i gorącym orędownikiem jest ksiądz proboszcz Władysław Wójtowicz od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, także wśród sportowców z parafii p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z lubelskiej Kaliny. W tym roku amatorzy celuloidowego szaleństwa przyjechali z 24 parafii. Ogółem wystartowało 301 zawodników i zawodniczek, niejednokrotnie zajmujących wysokie pozycje na wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich listach klasyfikacyjnych.
Zawody rozpoczęły się od mszy św. w miejscowym kościele, co pozwoliło na duchowe przygotowanie uczestników do trudnych rozgrywek. Następnie gracze przystąpili do stołów. Zmagania toczono w salach Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Fajsławicach, gdzie stworzono komfortowe warunki oraz odpowiednią atmosferę do rywalizacji, często na najwyższym poziomie sportowym.
Gry prowadzono w 11 kategoriach. Nie zabrakło także duchownych. Najsilniejszą obsadę miały kategorie młodzików oraz młodzieży z gimnazjów, gdzie startowali tenisiści stołowi z czołówki krajowej między innymi Paweł Widyński, Paweł Prażmo i inni. Ozdobą zawodów były gry kategorii seniorek w wykonaniu zawodniczek znanych z występów w zespołach krajowej I Ligi.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła parafia p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z Lubartowa, miasta, które od lat posiada tradycje tenisowe. Kolejne lokaty zajęły: parafia gospodarzy rozgrywek p.w. Św. Jana Nepomucena oraz parafia p.w. Najświętszego Zbawiciela z Ryk. Reprezentacja naszej parafii z Kaliny startująca pod kierownictwem ks. Kazimierza Drozda zajęła ostatecznie zaszczytne siódme miejsce, pozostawiając w tyle kilkanaście silnych ekip. Najlepsze miejsca w naszej drużynie zajęli:
Bigaj Michał 4m. kat. gimnazjum
Janowski Paweł 5-6m. kat. szkoły średnie
Kowalczyk Dariusz 5-6m. kat. szkoły średnie
Bigaj Leszek 5-6m. kat. seniorzy
Dębski Adam 7-8m. kat. seniorzy

Zawody trwające w sumie dwa dni okazały się bardzo udane pod każdym względem. Wszyscy uczestnicy turnieju stanęli na wysokości zadania, tworząc pomimo ostrej rywalizacji przemiłą atmosferę. Życzymy organizatorom kolejnych sukcesów przy zielonych stołach oraz powtórnego spotkania w Fajsławicach za rok.