XVIII Światowe Igrzyska Salezjańskie - Duisburg 2007r.

XVIII Światowe Igrzyska Salezjańskie

W dniach 26.04 - 01.05.2007 w Duisburgu ( Niemcy ), odbyły się XVIII Światowe Igrzyska Salezjańskie z udziałem klubów salezjańskich z 12 krajów. Startujące w nich nasze siatkarki, już w pierwszym spotkaniu turnieju trafiły na późniejszego zwycięzcę Igrzysk, zespół z Sondrio (Włochy), któremu uległy 1:2 (25:23, 19:25, 9:15). Po wygraniu pierwszego seta, w drugim prowadziliśmy 8:6 i 13:12, jednak nasze błędy i doskonała gra przeciwnika w obronie z wyprowadzanymi szybkimi kontrami ustaliła wynik drugiego seta. W III secie nasze prowadzenie 5:3 i w tym momencie dwie krzywdzące decyzje sędziego - kiwnięcie Karoliny Ostrouch jako "piłka rzucona" i rzekomy atak Gosi Stępień po drugiej stronie siatki dał prowadzenie Włoszkom 8:6. Po zmianie stron dochodzimy do stanu 9:9 i w tym momencie zepsuta zagrywka i 2 nieprzyjęte "plasy" w 4 metr i wynik 9:12. Po naszym "czasie" kolejne 3 błędy: przyjęcie zagrywki w aut, dotknięcie wyraźnej piłki autowej i nieprzyjęta prosta zagrywka w 7 metr i zdobycie medalu stało się dla nas marzeniem. W kolejnych meczach walczyliśmy o "honor" i udowodnienie że medal nam się należał, bo zmiana w ostatniej chwili systemu rozgrywek (zmniejszenie ilości grup z 4 do 3 i tylko zwycięzcy grup grali o medale), pozbawiła nas zasłużonego medalu. W pozostałych dyscyplinach oraz w siatkówce chłopców i dziewcząt młodszych system nie był zmieniony i pozwalał na walkę o medale nawet przy jednej porażce. W pozostałych meczach uzyskaliśmy wyniki:

SALOS Lublin - ATOCHA Madryt (Hiszpania) 2:0 (25:8, 25:6)

SALOS Lublin - LASALLIANO Turyn (Włochy) 2:0 (25:15, 25:9)

SALOS Lublin - IMA Vallecrosia (Włochy) 2:0 (25:10, 25:10)

SALOS Lublin- OR.SAL Ancona (Włochy) 2:0 (25:14, 28:26)

Te wyniki dały nam niestety tylko 4 miejsce. Nasz pierwszy przeciwnik, SONDRIO wygrał wszystkie pozostałe mecze po 2:0, w tym w finale ze Szczecinem ( II miejsce) do do 15 i 21 oraz DON BOSCO Zagrzeb (Chorwacja) - (III miejsce) do 9 i w drugim secie grając rezerwami do 22, zdobywając I miejsce w turnieju.

Zespół SALOSU Lublin wystąpił w składzie:
Klaudia LEWICKA, Karolina OSTROUCH, Anna POŻAROWSZCZYK, Monika SZYMAŃSKA, Anna OPOKA, Małgorzata STĘPIEŃ, Agnieszka KALENIK, Monika MIGUT, Karolina WAWRZENIUK, Iwona TEODOROWICZ i Karolina KOPRON.

W najbliższym czasie, bo już 18 i 19 maja w Krakowie odbędą się kolejne eliminacje do Mistrzostw Polski rocznika 1990-91, a finały przewidywane są w m-cu wrześniu w Chojnicach.