XV Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej - Chojnice 2007

W dniach 14.09 – 16.09.2007 r. w Chojnicach odbyły się XV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Na starcie zawodów stanęło prawie tysiąc zawodniczek i zawodników w czterech dyscyplinach tj; piłce nożnej, piłce siatkowej, koszykówce i tenisie stołowym.

W zawodach tenisa stołowego, które odbywały się w Zespole Szkół w Konarzynach, wzięło udział 90 zawodników i zawodniczek z całej Polski a wśród nich 6 naszych reprezentantów. Dla niektórych z nich był to pierwszy start w tak dużych zawodach.

Oto wyniki naszych zawodniczek i zawodników:
w kategorii dziewcząt starszych Monika Krzyżanowska zajęła miejsce 9 – 12
w grze deblowej dziewcząt starszych Monika Krzyżanowska i Katarzyna Dobrzyńska zostały sklasyfikowane na miejscu 5 – 6
w kategorii dziewcząt młodszych Milena Mazurek zajęła miejsce 9 – 12, a Kasia Trojak i Kasia Dobrzyńska 12 – 16
w grze deblowej dziewcząt młodszych udany start zanotowały Kasia Trojak i Milena Mazurek, które zajęły miejsce 4
w kategorii chłopców młodszych Marek Zięba po wyjściu z grupy, przegrał grę o wejście do czołowej 8 i został ostatecznie sklasyfikowany na miejscu 9 – 16
Najlepsze miejsce z naszych zawodników zajął Przemysław Śliwiński który w kategorii chłopców starszych zajął III miejsce a wraz z Markiem Ziębą w grze deblowej 4 miejsce (w kategorii chłopców starszych)

Wszyscy zawodnicy walczyli o prawo startu w Światowych Igrzyskach Salezjańskich, które odbędą sie w Lublianie na Słowenii. Do zawodów kwalifikowali się zawodnicy z miejsc I – III w swoich kategoriach wiekowych.

Podsumowując start naszych zawodniczek i zawodników uważam za udany, może niektórzy są zawiedzeni zajętym miejscem, ale trzeba zawsze pamiętać że nie zawsze wynik jest najważniejszy .....? i że na następnych zawodach będzie lepiej.

Chciałbym w imieniu wszystkich uczestników podziękować ks. Kazimierzowi za to że mogli wyjechać na zawody i godnie i okazale reprezentować nasze Stowarzyszenie ,,Salos” KALINA.

Dariusz Śliwiński – instruktor tenisa stołowego