XIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

XIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej - 25.04-02.05.2008r.

Dnia 25 kwietnia zawodnicy naszego Salosu w składzie: Monika Krzyżanowska, Kasia Trojak, Milena Mazurek, Marek Zięba oraz Przemek Śliwiński razem z trenerem Dariuszem Śliwińskim i opiekunem księdzem Kazimierzem Drozdem wyruszyli do Ljubljany, pięknej stolicy Słowenii gdzie w tym roku odbywały się XIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Impreza ta zebrała zawodników ze Słowenii, Słowacji, Czech, Polski, Niemiec, Belgii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Bośni i Hercegowina, Austrii i Ukrainy.
Po 20 godzinach dotarliśmy  na miejsce i zgodnie z czasem tj. o godzinie 15 zameldowaliśmy się w internacie „DiC”, gdzie również zostaliśmy zakwaterowani.
Oprócz rozgrywek sportowych podczas całych  Igrzysk zwiedziliśmy kilka pięknych miejsc tj. „Postońska Jama”, „Stare Miasto”, oraz „Zamek w Ljubljanie”.
    A co do samych gier to jak na arenę międzynarodową spisaliśmy  się całkiem dobrze. Najlepiej z nas wypadł Marek Zięba który zajął 4 miejsce, a któremu medal wywinął się z garści. Marek przegrał „wygrany” półfinał z kolegą z Niemiec, a potem spotkał się drugi raz z zawodnikiem z Czech, którego miał w grupie i drugi raz niestety nieszczęśliwie zakończyło się dla Marka. Drugim z chłopców byłem ja Przemek i zająłem 10 miejsce przegrywając 2 pojedynki w grupie. Jeden z nich przegrałem z późniejszym zwycięzcą turnieju, zawodnikiem z Essen(Niemcy) 3:1. Nasze dziewczyny również spisały się dobrze. Monika zajęła 5 miejsce w kategorii starszej, Kasia 7 a Milena 12 w kategorii młodszej. W grach podwójnych chłopców nie mogliśmy zagrać z powodu oddalonych od siebie hal. Grały natomiast dziewczyny Kasia i Milena zajmując 5 miejsce. Jako ostatnie odbyły się gry mieszane w których wystawiliśmy dwie pary. Zarówno Przemek z Moniką i Marek z Kasią wywalczyli 3 miejsca w swoich kategoriach.
Tak więc, wyjazd do stolicy Słowenii był bardzo udany, jak również niezapomniany. Najbardziej pozostaną w pamięci nasi przewodnicy. Sonja, Bostjan i Emma, którzy ani na krok nie spuszczali nas z oka i pomagali w każdej sytuacji.
    W imieniu swoim jak i całej ekipy, która wzięła udział w XIX Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej chciałbym podziękować Ks. Kazimierzowi Drozdowi za możliwość uczestnictwa w tych wspaniałych i niezapomnianych zawodach.

Przemek wraz z całą drużyną Salosu „Kalina”