Wiosenne Grand Prix SALOS w Tenisie stołowym

W sobotę 10 maja o godz. 9.00 rozpoczęła się ostatnia (piąta) kolejka Wiosennego Grand Prix SALOS w Tenisie stołowym organizowanego przez SL Salos „KALINA” Lublin. Do sfinalizowania miesięcznych bojów stanęło trzydzieścioro zawodników z różnych grup wiekowych. Najliczniej obsadzona była kategoria chłopców ze szkoły podstawowej, w której walczyło 13 zawodników. Liczbowo dorównywali im chłopcy z gimnazjum, których stawiło się 10. Ozdobą 5 kolejki, jak i całego turnieju były dwie najwytrwalsze panny, które między sobą rozegrały kilka partii. Szkołę średnią w dzisiejszej rundzie reprezentował jeden uczestnik. Mecze rozgrywane były dwoma systemami tzw. „ruskim” i grupowym – każdy z każdym. Zawodnicy z gimnazjum walcząc w dwóch grupach wyłonili między sobą zwycięzców poszczególnych grup, którymi zostali: grupa 1 – Wojciech Brodaczewski i Marcin Dobrzyński oraz w grupie drugiej Marek Zięba i Paweł Michalec. Ostatecznie najlepszy okazał się Marek Zięba broniący barw miejscowego Salosu. W finale pokonał on Wojciecha Brodaczewskiego. Trzecia lokata przypadła Pawłowi Michalcowi, który w zaciętej walce pokonał Marcina Dobrzyńskiego. Nieco inaczej wyglądała klasyfikacja końcowa całego turnieju, w którym najlepszy okazał się Wojciech Brodaczewski, który dużymi umiejętnościami, wytrwałością i walką do końca w pełni zasłużył na to wyróżnienie.
Na kolejnych medalowych miejscach znaleźli się odpowiednio Marek Zięba i Paweł Michalec. Zacięta walka o zwycięstwo toczyła się również w kategorii chłopców ze szkoły podstawowej, w której do końca nie było rozstrzygnięcia. W ostatniej piątej kolejce zwyciężył Daniel Matlakowski, czym zrównał się w końcowej klasyfikacji turnieju punktami z Jakubem Puchałą. Ci dwaj zawodnicy rozegrali między sobą mecz o pierwszą lokatę w całym turnieju. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Daniel Matlakowski. Najniższe miejsce na podium zajął drugi w piątej kolejce Jakub Bartosiak. Mniej zacięta walka toczyła się w kategoriach chłopców szkoły średniej i dziewcząt, w których o zwycięstwie w generalnej klasyfikacji turnieju zadecydowała systematyczność uczęszczania w poszczególnych rundach. Wśród chłopców szkoły średniej zwyciężył Przemysław Śliwiński z Salos KALINA Lublin, a w gronie dziewcząt najlepsza okazała się Joanna Golianek pokonując Katarzynę Trojak i Katarzynę Dobrzyńską. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo oraz nagrody rzeczowe. Za zajęcie miejsc na podium zawodnik został uhonorowany dyplomem, pucharem i nagrodą rzeczową.
W imieniu organizatorów, wszystkich zawodników, sędziów dziękujemy serdecznie Pawłom Antoniakowi i Frąkowi za dobrą organizację turnieju i czuwanie nad sprawnym przebiegiem rywalizacji.