I turniej młodziczek o mistrzostwo województwa lubelskiego

W dniach 27-28 września 2008 odbył się w Lublinie I turniej młodziczek o mistrzostwo województwa lubelskiego z udziałem 17 zespołów. W pierwszym dniu turnieju startujące w nim nasze młodziczki grały jak na huśtawce: góra - dół. Zaczęły od spotkania z Sokołem Tomaszów, młodszym o 1-2 lata od naszego zespołu. Wynik 2:0 a pierwszy set jest chyba rekordem, w tej klasie rozgrywek: 25:0, a 24 skuteczne zagrywki wykonała Aga Wargocka. Drugi set 25:2. W następnych spotkaniach było już raczej pod górkę: z Szóstką Biała Podlaska 1:2 ( 23:25, 25:18, 9:15), z TPS Lublin 0:2 (21:25, 21:25), z Szóstką Biłgoraj 2:0 (25:20, 25:18). Te rezultaty dały nam awans do gier o miejsca 5 - 8. Ten wynik uważam za moją osobistą porażkę, ale powinien dać do myślenia całemu zespołowi. Nie może być usprawiedliwieniem nieobecność części dziewcząt z powodu choroby lub "konieczności przygotowania do zajęć!" w szkole w poniedziałek. W drugim dniu zawodów, grając o miejsca 5-8, w pierwszym spotkaniu pokonaliśmy zespól MKS Opole 2:0 (25:12, 25:20), a w drugim UKS Międzyrzecka Trójka 2:0 (25:21, 25:22). Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce i w drugim turnieju wystąpimy w tak zwanej I lidze z udziałem 8 zespołów. Nasza zawodniczka Ada NEJKAUF znalazła się w piątce wyróżnionych dziewcząt turnieju. Następny II turniej za 3 tygodnie, a gospodarzem będzie Szóstka Biała Podlaska.