II turniej młodziczek o mistrzostwo województwa - Międzyrzec Podlaski

W dniach 18-19 października 2008 odbył się w Międzyrzecu Podl. II turniej młodziczek o mistrzostwo województwa lubelskiego z udziałem 18 zespołów. W pierwszym dniu turnieju startujące w nim nasze młodziczki, grając w grupie 8 najsilniejszych drużyn, w tzw. I lidze, uzyskały wyniki: z Szóstką Biała Podlaska 0:2 ( 19:25, 21:25), z Tempem Chełm 2:0 (25:18, 25:12) i w ostatnim sobotnim z etatowym mistrzem Tomasovią 0:2 (24:26, 20:25). W tym ostatnim spotkaniu, w którym zwycięstwo 2:0 dawało nam możliwość gry o miejsca 1-4, rozpoczęliśmy doskonale, prowadząc 15:9, 23:20 i 24:22. Niestety proste błędy (zepsuta zagrywka, zablokowany nasz atak pojedyńczym blokiem przeciwnika) przyniósł zwycięstwo Tomasovii. Drugi set to walka już bez takiej determinacji. W niedzielnych meczach o miejsca 5-8, grożących spadkiem do grupy drużyn słabszych, w pierwszym meczu doszło do derbów Lublina z zespołem TPS, zakończonych naszym zwycięstwem 2:1 (25:23, 19:25, 15:13) Ten wynik zepchnął TPS do grupy drużyn słabszych.W drugim secie kontuzji doznała Aga Wargocka (krwotok z nosa) i nie wystąpiła już do końca spotkania. W meczu o 5 miejsce spotkaliśmy się podobnie jak w I turnieju, z Międzyrzecką Trójką odnosząc zwycięstwo 2:1 (25:14, 24:26, 15:12). Znowu powtórzyła się nasza nonszalancja w 2 secie, gdyż prowadząc 24:20, przegraliśmy seta do 26. W 3 secie trwała zażarta gra do końca spotkania, a nasze silne ataki, często prawie bez bloku, były bronione przez zespół miejscowych. Ostatecznie wygraliśmy do 12, zajmując 5 miejsce, a po dwóch turniejach awansowaliśmy na 4 miejsce na 18 startujących drużyn. Następny III turniej 22-23 listopada w Biłgoraju, w którym ponownie wystąpimy w najsilniejszej grupie, mając za przeciwniczki: Szóstka Biała Podlaska, MKS Opole i MKS II LO Chełm. Może wreszcie się uda wejść do finału o miejsca 1-4. Odpukać w "niemalowane drewno"