Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Kraków 2008

W dniu 15 marca odbyły się Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Krakowie, w których uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki naszego lubelskiego Salosu „Kalina” . Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: kategoria B(roczniki 1993 i młodsi) oraz kategoria A(roczniki 1991 i młodsi).

Kategorię B dziewcząt reprezentowały Asia Golianek i Milena Mazurek. Dla Asi był to pierwszy turniej inspektorialny, w którym zajęła dobre 4 miejsce. Milena uplasowała się trochę wyżej, zajmując 2 miejsce przegrywając w całym turnieju tylko jednen mecz z pózniejszą zwyciężczynią turnieju. Nasze dwie koleżanki wspólnie wywalczyły 2 miejsce w deblu dziewcząt młodszych. Oby tak dalej.

Młodsi chłopcy, a mianowicie Patryk Radomski, Paweł Michalec i Marek Zięba uczestniczyli w kat.B chłopców. Ten ostatni nie dał szans rywalom zajmując 1 miejsce i nie tracąc żadnego seta w całym turnieju. Brawo ;) Dla Patryka i Pawła był to również pierwszy turniej. Widać było, że Patryk trafił z formą na turniej i jego zaangażowanie pomogło zająć mu 3 miejsce, choć w pojedynku o 2 miejsce przegrał tak jak to miało miejsce w półfinale z kolegą z Przemyśla. Pawłowi poszło nieco gorzej, który zajął miejsce 9. Widać, że czuł niedosyt po turnieju, i to będzie mobilizacją do dalszej pracy, aby za rok powalczyć o nieco wyższe miejsce. Na mobilizacje nie trzeba było czekać długo. Już pojedynkach deblowych razem z Patrykiem naprawdę pokazali na co ich stać. Zdobyli złoty medal w kategorii chłopców młodszych.

Kategorię starszą chłopców reprezentował Przemek Śliwiński, kolejno wygrywając wszystkie mecze wygrał swoją kategorię. Potem wraz ze zwycięzcą kat.B chłopców, Markiem Ziębą, wspólnie wygrali w deblu chłopców starszych.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy. Takie turnieje powinny być mobilizacją do osiągania kolejnych sukcesów oraz dalszej pracy.