Finał Wojewódzki Pucharu Polski Kobiet

W sobotę 23 maja nasze młodziczki wystąpiły w turnieju finałowym Pucharu Polski w Zamościu, mając za przeciwniczki zespoły Atomica Zamość oraz zespoły lubelskie: Sobieskiego i I LO Staszic. W pierwszym spotkaniu z zespołem Sobieskiego, który w poprzedniej edycji Pucharu Polski wyeliminował I-ligową Wisłę Kraków, a w którym występują dwie nasze wychowanki:Ania Opoka i "Wawa" Wawrzeniuk, w miarę wyrównana gra toczyła sie do stanu 11:13 w I secie i 15:17 w drugim. Później zespół Sobieskiego "odjeżdżał" nam bardzo szybko! Spotkanie wygrał Sobieski 2:0 (25:14, 25:16) Mimo wysokiej porażki jestem zadowolony z prezentowanych umiejętności z vice-mistrzem województwa seniorek.W drugim najsłabszym w naszym wykonaniu meczu z zespołem Atomica, doznaliśmy porażki 0:2 (20:25, 19:25). I ponownie nasza gra była w miarę dobra do stanu 18:18 w I secie oraz 16:14 i 19:19 w II secie. Później punkty z reguły zdobywały przeciwniczki. W ostatnim spotkaniu doszło do rewanżu za turniej eliminacyjny z zespołem juniorek Staszica Lublin. Ponownie okazaliśmy się lepsi, wygrywając 2:0 (25:22, 25:14). I znowu nasza końcówka od stanu 22:13 była fatalna, jednak udało się dowieźć zwycięstwo w I secie, a drugi to już czysta formalność. Ostatecznie zespół w konfrontacji z zespołami seniorek i juniorek zajął III miejsce w finale i ten wynik uważam za niezły, chociaż niedosyt po meczu z Zamościem pozostał. Zespół wystąpił w składzie: Agnieszka Trojak-kapitan, Ada Nejkauf, Agnieszka Wargocka, Ola Powszedniak, Weronika Niedźwiedź, Dominika Fedurek - Ewelina Kozłowska(libero) oraz Justyna Pawłowska, Renata Powszedniak, Agnieszka Bończewska.