Salos Lublin - PANYYYYYY! - Festiwal 2009r.

W XV Międzynarodowym Lubelskim Festiwalu Piłki Siatkowej i Mini Siatkówki rozegranym nad Zalewem Zemborzyckim w dniach 13-14 czerwca uczestniczyły nasze młodziczki i trzy zespoły mini siatkówki w kategorii trójek z rocznika 1996. W turnieju wystąpiły drużyny z województw: mazowieckiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. W kategorii młodziczek wystąpiły 23 zespoły, a nasze dziewczęta w eliminacjach uzyskały rezultaty: TPS II Lublin 2:0 (15:4, 15:4), Mazurki Gończyce 2:0 (15:3,15:9). W dalszych rozgrywkach ze względu na niepewną pogodę skrócono mecze do jednego seta do 21 pkt. Po kolei "goniliśmy" wszystkie zespoły: AZS Białystok 21:5, Sobieskiego Lublin 21:8, wicemistrza województwa Remis Świdnik 21:9 i TPS I Lublin 21:12. Zdobyliśmy upragnione I miejsce, otrzymując złote medale i okazały puchar, a plan minimum zakładał awans do najlepszej czwórki turnieju. W tym turnieju zaprocentowały nasze występy w Pucharze Polski i w rozgrywanej na powietrzu Parafiadzie. Tym występem dziewczęta udowodniły, że powoływanie do kadry województwa odbywa się na zasadzie monolitu jednej grupy klubów, a "biedny" Salos nie jest brany pod uwagę. Rozbicie zespołu Remisu (21:9), gdzie powołanych jest 10! zawodniczek oraz kilku z TPS jest dla nas"gorzką" satysfakcją. Jeszcze jedno wyróżnienie dla nas: najlepszą siatkarką turnieju uznano Adę NEJKAUF (kochaną RUDZIĘ). Zespół wystąpił w składzie: Agnieszka Trojak-kapitan, Ada Nejkauf, Agnieszka Wargocka, Ola Powszedniak, Weronika Niedźwiedź, Dominika Fedurek - Ewelina Kozłowska(libero) oraz Justyna Pawłowska, Renata Powszedniak, Agnieszka Bończewska. W turnieju mini siatkówki w kategorii trójek (rocznik 1996) w gronie 32 drużyn wystąpiły 3 nasze zespoły, zajmując lokaty: Salos I (Malwina Wicha, Wiola Jabłońska, Monika Barszczewska - 5 miejsce, Salos III (Eliza Banaszek, Dominika Rozwadowska, Kasia Wiśniewska, Oliwia Szczepaniak) - 9 miejsce oraz Salos II (Sylwia Ślusarczyk, Gosia Kałan i Marysia Strug) - 11 miejsce.


  • Rodzinne zdjęcie obu grup szkoleniowych: młodziczek i mini siatkówki, a od nowego sezonu, tj. od września: kadetek i młodziczek.

    Rodzinne zdjęcie obu grup szkoleniowych: młodziczek i mini siatkówki, a od nowego sezonu, tj. od września: kadetek i młodziczek.

  • Skrzaty (rocznik 1996) - Salos I (Malwina WICHA, Wiola JABŁOŃSKA, Monika BARSZCZEWSKA) - V miejsce w gronie 32 zespołów

    Skrzaty (rocznik 1996) - Salos I (Malwina WICHA, Wiola JABŁOŃSKA, Monika BARSZCZEWSKA) - V miejsce w gronie 32 zespołów

  • Więcej