Inauguracja w lidze wojewódzkiej kadetek - Chełm

Inauguracja w lidze wojewódzkiej kadetek Po trzech latach przerwy, nowa generacja siatkarek naszego Salosu wystartowała w Lidze Wojewódzkiej Kadetek, z udziałem 11 zespołów z Lubelszczyzny. W pierwszym spotkaniu wystąpiliśmy w meczu wyjazdowym w Chełmie, przeciwko zespołowi MKS II LO Chełm, odnosząc zwycięstwo 3:0 ( 25:15, 25:16, 25:23). W dwóch pierwszych setach zdecydowane wygrane, natomiast w trzecim nastąpiło rozluźnienie zespołu, po nabraniu przekonania, że spotkanie można wygrać bez zaangażowania całego zespołu. Stąd oba zespoły potrafiły zdobywać po kilka punktów w jednym ustawieniu. Prowadzimy 11:9, za chwilę 13:17, a następnie 19:17. W końcówce 23:19 i za chwilę 23:23 po trzech przyjętych autowych zagrywkach przeciwnika. Ostatecznie "wymęczone" 25:23, a w tym secie zdecydowanie lepszy wynik od stylu zwycięstwa. Ale pierwsze "koty za płoty". Jest to pierwszy krok do wypełnienia planu minimum - awansu do finałowej szóstki, dającej dużo punktów w punktacji zespołów młodzieżowych województwa. W drugiej kolejce podejmujemy znacznie silniejszy zespól MKS Kraśnik, wzmocniony zawodniczkami Znicza Urzędów, starszy o rok-dwa od naszego zespołu. Ale to powinno być dla nas motywujące do lepszej i bardziej przemyślanej gry. Mecz w sobotę 10 października o 12.30 w hali KUL-u (Konstantynów, boczna Al. Kraśnickiej koło Szpitala Wojewódzkiego). Serdecznie zapraszamy naszych sympatyków!

• Mieliśmy swoich kibiców! Prawda, że ładne?

Mieliśmy swoich kibiców! Prawda, że ładne?