W dwumeczu z MKS Kraśnik i grypą - remis

W kolejnym wyjazdowym meczu kadetek w Kraśniku zanotowano remis, nasze kadetki wygrały 3:0 (25:23, 25:7, 25:15) z MKS Kraśnik, natomiast grypa wygrała z Adą Nejkauf i Agnieszką Bończewską. Dodatkowa nieobecność Justyny Podgórskiej stawiała wysokie wymagania zespołowi. Pierwszy set był bardzo wyrównany, prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Jednak końcówka seta należała do nas, chociaż prowadząc 23:20, podajemy rękę przeciwnikowi, który doprowadza do remisu. Jednak dwie bardzo trudne zagrywki Agi Wargockiej pozwalają na wygranie seta. Drugi set rozpoczynamy koncertowo, prowadząc po zagrywkach Agi Wargockiej 12:0. Dobra gra przy siatce Justyny Pawłowskiej pozwala na łatwe zwycięstwo seta do 7. Trzeci set, to dwa przestoje przy stanie 5:1 i 21:11. Przeciwnik "podciąga" wynik na 21:15, jednak nasza przerwa na żądanie, uspokaja zespół i pozwala na swobodne wygranie seta do 15. Dopiero w tym momencie odetchnąłem, gdyż wydawało mi się, że nieobecność Ady może mieć opłakane skutki. Jednak chyba nie doceniłem całego zespołu. Przepraszam kochane dziewczęta. To zwycięstwo zapewnia definitywnie awans do finałowej szóstki mistrzostw województwa i awans w klasyfikacji zespołów młodzieżowych województwa. Jest również szansa na poprawę w klasyfikacji klubów młodzieżowych w Polsce. Za 2009 rok w tej klasyfikacji obejmującej wszystkie dyscypliny, z dorobkiem 9 pkt plasujemy się w grupie zespołów z tą ilością punktów, pomiędzy miejscami 1955-2058 (2003 m-ce) na 3045 sklasyfikowanych klubów. Zespół wystąpił w składzie:Aga TROJAK, Ola POWSZEDNIAK, Doma FEDUREK, Justyna PAWŁOWSKA, Aga WARGOCKA, Wera NIEDŹWIEDŹ , Linka KOZŁOWSKA (libero) oraz Kasia STRZESZEWSKA, Renia POWSZEDNIAK, Dorota MATACZ.