Obóz sportowy - Pustków Os. - siatkówka

W okresie ferii zimowych, w dniach 14-21 lutego, na obozie sportowym w miejscowości Pustków-Osiedle (woj. podkarpackie) przebywa 36 siatkarek z grupy kadetek, młodziczek i mini siatkówki. Obóz jest zlokalizowany w budynkach nowego Zespołu Szkół Integracyjnych, dysponującego dużą salą na 3 boiska do siatkówki. Już w trzecim dniu pobytu, młodziczki rozegrały spotkanie sparringowe z zespołem Wisłoki Dębica, siódmym zespołem woj. podkarpackiego, odnosząc w zaplanowanym na pięć setów spotkaniu, zwycięstwo 4:1 (25:18, 27:25, 25:14, 28:26, 17:25) Czekają nas jeszcze spotkania w kategorii kadetek z zespołem tego klubu oraz rewanżowy mecz młodziczek z Wisłoką oraz z reprezentacją miejscowego gimnazjum. W czwartek rano w rozegranym spotkaniu kadetek z Wisłoką Dębica zdecydowane nasze zwycięstwo 4:0 (25:13, 25:16, 25:15, 25:22). W IV secie spotkania mogły wystąpić wszystkie dziewczęta i tylko w tym secie była wyrównana walka. A po południu młodsze młodziczki z rocznika 1996 spotkały się z reprezentacją miejscowego gimnazjum, zwyciężając 4:0 (25:10, 25:4, 25:7 i 25:19). Naprawdę w ciągu tych kilku dni niektóre dziewczęta zrobiły "milowy" krok w podniesieniu swoich umiejętności. Cieszy również zapał najmłodszej grupy rocznika 1997-1998. Z przyjemnością patrzy się na grę zespołową "miniaturek", kończoną plasowanym atakiem w zespołach sześcioosobowych i zacięcie w obronie trudnych piłek. A w sobotę doszło do rewanżowego spotkania młodziczek z zespołem Wisłoki Dębica. I ponownie byliśmy lepsi, zwyciężając 3:2 (26:24, 25:13, 23:25, 20:25 i 25:20). W tym spotkaniu widać było oznaki zmęczenia dziewcząt. Nic dziwnego, przejście z 3 na 14 treningów w tygodniu spowodowało ten stan rzeczy. Efekty tej pracy będą dopiero widoczne po nabraniu świeżości dziewcząt.


  • Chciałoby się zaśpiewać: Polska, biało-czerwoni... A to sekcja siatkówki pięknych dziewcząt Salosu z psującym urok zdjęcia jakimś facetem!

    Chciałoby się zaśpiewać: Polska, biało-czerwoni... A to sekcja siatkówki pięknych dziewcząt Salosu z psującym urok zdjęcia jakimś facetem!

  • Więcej