IV turniej o mistrzostwo województwa młodziczek

W rozegranym w dniach 6-7 marca IV turnieju o mistrzostwo województwa młodziczek, udział wzięło 18 zespołów. Startujące ponownie w silniejszej grupie, tzw. I lidze nasze młodziczki, po awansie ze słabszej grupy, gdzie zajęły 9 miejsce, były postrachem dla zespołów, które będą reprezentować województwo na rozgrywkach o mistrzostwo Polski. W pierwszym spotkaniu z II zespołem poprzedniego turnieju, Tomasovią, rozpoczęły doskonale, wygrywając seta do 20 i to był pierwszy wygrany set z tym klubem w historii występów młodziczek. W drugim podkręciły jeszcze tempo meczu, prowadząc 6:1 i 13:7. Jednak od tego momentu, przeciwniczki zaczynają odrabiać straty. Jeszcze prowadzimy 21:20. W tym momencie cztery punkty oddaje nasz najmocniejszy punkt, Aga. Przegrywamy seta do 22, a w decydującym III secie zespół już nie istnieje. Po dwóch godzinach przerwy spotykamy się z zespołem wicelidera rozgrywek, Szóstki Biłgoraj. I znów rewelacja, pewne zwycięstwo do 19, a klasą dla siebie jest Aga Bończewska, która sieje spustoszenie swoją "krótką". W drugim, po zaciętej walce przegrywamy seta do 22. W trzecim znów nasza przygniatająca przewaga do 9:3. W tym momencie, w najgorszym naszym ustawieniu, tracimy punkt po punkcie. I dopiero przy stanie 9:10 robimy przejście. Ale to był nasz ostatni punkt. W ostatnim, sobotnim meczu spotykamy się z zespołem Atomika" Zamość, z którym przegraliśmy gładko 2:0 w pierwszym turnieju. Rewanż jest udany, bowiem wygrywamy 2:0. W niedzielnych spotkaniach o miejsca 5-8, spotykamy się z zespołem Międzyrzeckiej Trójki, wykrywając 2:0 (25:15, 25:10). W spotkaniu o 5-te miejsce spotykamy się ponownie z zespołem Atomika Zamość. Po bezbarwnej grze przegrywamy seta 19:25, a w drugim 17:23. W tym momencie serią bardzo silnych, celnych zagrywek popisuje się Ola, doprowadzając do prowadzenia 24:23. W końcówce ciężar gry wzięła Aga Wargocka, skutecznie kończąc wszystkie piłki. W trzecim secie 15:8 dla nas. To zwycięstwo dało nam 5 miejsce, najlepsze w turniejach tego sezonu. Niestety pozostał niedosyt, gdyż była ogromna szansa na grę o medale. Nasz występ został oceniony przez szkoleniowców innych zespołów, jako ogromny skok umiejętności. Zespół wystąpił w składzie: Agnieszka WARGOCKA-kapitan zespołu, Sylwia ŚLUSARCZYK, Renia POWSZEDNIAK, Aga BOŃCZEWSKA, Ola POWSZEDNIAK, Kasia STRZESZEWSKA oraz Monika BARSZCZEWSKA, Wiola JABŁOŃSKA, Dominika ROZWADOWSKA i Gosia KAŁAN.