Do awansu brakowało tak mało!

W rozegranym w dniach 9-12 marca 2017 ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetek w Ostrowcu Świętokrzyskim z udziałem 6 zespołów z województw łódzkiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego wystartowały nasze kadetki. Ponieważ Ostrowiec jest niedaleko i udało się znaleźć noclegi i wyżywienie w dostępnej cenie wreszcie wystartowaliśmy. W zeszłym roku nie grały juniorki i kadetki, w tym juniorki, a w 2015 młodziczki. Koszty wyjazdu przewyższały dotacje na cały rok szkoleniowy. Można było pojechać i zawiesić na rok treningi i występy w zawodach. Tym razem jedziemy z założeniem awansu do pierwszej czwórki turnieju. W pierwszym meczu trafiamy na zdecydowanego faworyta, medalistę mistrzostw Polski młodziczek przed dwoma laty- LIDERA Konstantynów Łódzki.  Wynik mógł być jeden i tak byłó 0:3 (14:25, 8:25, 16:25). W drugim dniu gramy z OKS VOLLEY Opatów i wreszcie po nerwowej grze w pierwszym secie wygrywamy 3:0 (26:24, 25:19, 25:19). Jesteśmy w czwórce, z zaliczeniem meczu z LIDEREM. W sobotę gramy z gospodarzem turnieju - SMS KSZO Ostrowiec. To był nasz najlepszy mecz, który wygrywamy 3:0 (25:21, 25:19, 25:22). Rozgrywającą ostrowianek jest była zawodniczka Salosu Kielce. Po tym meczu otwiera się ogromna szansa na awans do półfinału, a więc grona 16 najlepszych drużyn w Polsce. Liczymy punktację i wychodzi jedno: w ostatnim meczu z ABISEM Łódź wystarczy wygranie tylko jednego seta. Jednak po nas grają dwa zespoły łódzkie. I tu załamują się nasze wyliczenia, bowiem zdecydowny faworyt LIDER "PRZEGRYWA CZY ..."??? 2:3. Teraz w ostatnim meczu musimy wygrać, aby awansować dalej. Pierwszy set po nerwowej grze przegrywamy 22:25. W drugim gramy z determinacją i osiągamy zdecydowaną przewagę. Set 25:19 dla nas. Podobnie trzeci set i wygrywamy 25:21. Czwarty wyrównany przy stałym naszym prowadzeniu 1-2 punktami do stanu 19:16. Katastrofalny błąd Umi i trzy kolejne zepsute zagrywki i przegrywamy 21:25. W piątym początek fatalny 4:8. Po zmianie stron dochodzimy na 8:9, fatalne rozegranie Gabi, dwa przyjęcia Patki na ściany i przegrywamy 8:12. Jednak dochodzimy na 14:14 i 15:15. Nieprzyjęta zagrywka przez Tosię, a następnie obity blok Gabi i pozostaje nam tylko smak awansu. Dziewczęta płaczą z żalu, bo było tak blisko. Mecz bardzo wyrównany, a czas trwania to 2 godz. 15 minut. 3 i 4 set trwał 59 minut.

Możemy żałować straconej okazji, ale możemy z dumą powiedzieć: TAKI MALEŃKI KLUB BEZ ZAPLECZA, BĘDZIE SKLASYFIKOWANY NA MIEJSCACH 17-24 W POLSCE!

Będą dodatkowe punkty w klasyfikacji sportu młodzieżowego w Polsce, które może spowodują zwiększenie dotacji dla nas. Ale to nasz największy sukces w rozgrywkach centralnych - 2 wygrane, 2 porażki, sety 8:6. Do tej pory graliśmy 2 razy wygrywając tylko 3 sety ( w tym 1 z mistrzem Polski-LEGIONOVIĄ)

Zespół wystąpił w składzie: Dominika WAWERSKA-kapitan, Zuzanna PASZT, Paulina STEFANOWSKA, Patrycja UMIŃSKA, Gabriela WĘGLIŃSKA, Natalia SKRZYPCZAK> libero Patrycja WAWERSKA> Natalia ZYCHOWICZ, Karolina ZAKOŚCIELNA, Kasia GÓRA, Magda PODSKARBI.

Klasyfikacja turnieju

1. LIDER Konstantynów Łódzki

2. ABIS_BUDOWLANI Łódź

3. SALOS - KALINA Lublin

4. SMS KSZO Ostrowiec Św.

5. MKS Łańcut

6. OKS VOLLEY Opatów

trener

Komentarze:

  • Nowy komentarz