Do trzech razy sztuka!

Do trzech razy sztuka! W trzecim turnieju wojewódzkim młodziczek, nasze pociechy po raz trzeci z rzędu awansowały do ścisłego finału z udziałem czterech najlepszych zespołów. Turniej, w którym występuje 21 zespołów rozgrywany jest w Krasnymstawie. Nasze dziewczęta w rozgrywkach tzw. I ligi uzyskały wyniki: z Tomasovią 2:0 (25:16, 25:8), z Sobieskim 46 Lublin 2:0 (25:15, 25:9) oraz w meczu decydującym o kolejności w grupie uległy Szóstce Biała Podlaska 0:2 (13:25, 17:25). W jutrzejszych rozgrywkach parowych, spotykamy się z Remisem Świdnik, a w drugiej parze Szóstka Biała Podlaska z TPS I Lublin. Zwycięzcy meczy parowych zagrają o I miejsce, pokonani o III miejsce. W sześcioletniej historii występów naszych młodziczek w turniejach o mistrzostwo województwa, jest to pierwsza grupa walcząca o miejsce medalowe po raz trzeci w ścisłym finale. Zajęcie medalowego 3 miejsca udało się rocznikowi 1994 w trzecim turnieju w Biłgoraju w 2008 roku. W pozostałych turniejach poszczególnych roczników najwyższym było kilkakrotne 5  miejsce. Może obecne młodziczki pobiją kolejny rekord? Trzymajmy kciuki.

Zespół występuje w składzie:Monika MARCINIAK, Ewelina MICHALAK, Basia KUDUK, Kasia KORGOL, Patrycja CIUPA, Magda TROJAK>Patrycja SKRZYPCZAK, Kasia KUDUK, Natalia WAŚ i Kamila SZYMAŃSKA.

W niedzielnych meczach dziewczęta zaprezentowały się znacznie lepiej niż w dwóch pierwszych turniejach. W pierwszym meczu o prawo gry o pierwsze miejsce, zmierzyliśmy się z Remisem Świdnik. Po wyrównanej prze przegrywamy 21:25. W drugim secie wyrównana gra przy naszej małej przewadze. Przy stanie 24:23 dla nas Patrycja Ciupa kiwa piłkę nad blokiem, przeciwniczki dotykają siatki, lecz sędzia pokazuje nasz błąd. Niestety dwie kolejne akcje kończą się naszymi błędami i przegrywamy 24:26. W meczu o 3 miejsce spotykamy się z TPS I Lublin. Wygrywamy pierwszego seta 25:20, w drugim prowadzimy 4:0. W kolejnej akcji do piłki przebijanej na naszą stronę, nieprawidłowo "rzuca" się Patrycja Ciupa, doznając silnego stłuczenia boku. Już do końca meczu nie wchodzi na boisko, a zastępuje ją Kasia Kuduk, a później Magda. Niestety nie zastępują w pełni. W końcówce seta , przy stanie 23:23, czystą piłkę bez bloku ma Kasia Korgol, lecz uderza minimalnie w boczny aut. W następnej akcji, ponowny jej błąd przy przyjęciu zagrywki (odbicie górne oburącz na wysokości bioder) i po secie . Trzeci decydujący set to wyraźna przewaga TPS i zdecydowana wygrana.  Mimo wszystko, był to najlepszy nasz turniej. Teraz przystąpimy do wyeliminowania naszych niewłaściwych zagrań, a głównie lęku przed przyjęciem górnym oburącz piłek łatwych. Teraz odbywa się to asekuracyjnie sposobem dolnym.

W tym turnieju dziewczęta zapewniły już sobie 4 miejsce w końcowej klasyfikacji na 24 zespoły, niezależnie od wyników ostatniego turnieju. Jest to efektem spadku Tomasovii do "drugiej" ligi, a tylko ten zespół miał szansę na wyprzedzenie nas w końcowej klasyfikacji.

Dla zobrazowania wyników młodziczek, pokusiłem się o przedstawienie zajmowanych miejsc w poszczególnych turniejach: