Dwa złote medale siatkarek na Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej

Na rozegranych w dniach 9-11 maja Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Krakowie, nasze siatkarki zajęły pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych: kadetki i młodziczki. Powtórzyły więc wyniki starszych koleżanek z ubiegłego roku. Wprawdzie w tym roku wystąpiło tylko 2 zespoły w kat. B (młodszej), ale nasz przeciwnik Salos Cortile Kielce w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego zajął 4 miejsce. System rozgrywek to mecz i rewanż z tym zespołem. W pierwszym meczu wygrywamy 2:0 (25:15, 25:18). Zatem pozycja wyjściowa znakomita. W rewanżu po obiedzie wygrywamy pierwszego seta 25:16. W tym momencie mamy już mistrzostwo. W drugim secie gra już druga "szóstka". Niestety przegrywa 14:25. Dochodzi więc do trzeciego seta, w którym do końca gra "drugi garnitur'. Dziewczęta nabierają pewności, wygrywając 15:12 i całe spotkanie 2:1. Zespół wystąpił w składzie: Dominika WAWERSKA-kapitan, Paulina KOCHANOWSKA, Paulina STEFANOWSKA, Weronika PYZIK, Magda PODSKARBI, Patrycja WAWERSKA >libero Gabrysia WĘGLIŃSKA> Natalia BOGUTA, Natalia SKRZYPCZAK, Natalia ZYCHOWICZ, Weronika GRZEBUŁA, Ola BRONISZ, Wiktoria ŚLIWKA. Znacznie trudniejsze zadanie miały nasze kadetki w kategorii A. W tej kategorii rywalizowało 6 drużyn, z którymi dwa lata temu w kategorii młodszej zajeliśmy dopiero 5 miejsce. Dodatkowo nasz zespół wystąpił osłabiony chorobą Kasi KORGOL. O innym osłabieniu nie będę wspominał, gdyż nie chcę dawać satysfakcji pseudo-zawodniczkom. Turniej rozpoczeliśmy meczem z drugim zespołem z 2012 roku - Salosem Piast Kraków. Pierwszy set wygrywamy gładko 21:9. niestety drugi przegrywamy 16:21. Na szczęście w trzecim wygrywamy 15:10. W drugim spotkaniu spotykamy się z naszym odwiecznym rywalem - Salosem Staniątki. Niestety przegrywamy 1:2 (21:16, 8:21, 10:15). W kolejnym spotkaniu wygrywamy z Salosem Kraków 2:0 (21:14, 21:17). W czwartym spotkaniu wygrywamy z Salosem Don Bosco Rzeszów 2:1 (13:21, 21:16, 15:10), grając całe spotkanie drugą "szóstką". W ostatnim meczu, naszym przeciwnikiem jest 3 zespół woj. świętokrzyskiego i mistrz Polski rozgrywek salezjańskich z 2012r. - Salos Cortile Kielce.

Ten mecz decyduje o kolejności turnieju:

wygrana 2:0 daje nam 1 miejsce

wygrana 2:1 daje nam 2 miejsce

porażka 1:2 daje nam 3 miejsce

porażka 0:2 - 4 miejsce

Rozpoczynamy mecz z animuszem, prowadząc stale 2-3 punktami. Na nic zdają się zmiany zawodniczek i przerwy na odpoczynek przeciwnika. Wygrywamy 21:16. W miarę gładkie zwycięstwo, wprowadza rozluźnienie zespołu, a w efekcie wynik 1:5. Nasza przerwa pozwala na dojście na 1 punkt i doprowadzenie do równowagi przy stanie 12:12. Jednak seria naszych błędów powoduje ponowne prowadzenie kielczanek. W końcówce, przegrywamy 17:20 i wydaje się, że nasze szanse na wygranie turnieju zmalały do zera. Jednak nic bardziej złudnego! Mozolnie odrabiamy punkt po punkcie, przy dwóch przerwach na odpoczynek kielczanek, wychodzimy na prowadzenie 21:20. Niestety, nasz błąd zagrywki i po 21.

Oba zespoły zdobywają punkty na przemian do stanu 24:23. Dobra wystawa Basi na prawe skrzydło i doskonałym atakiem kończy Asia Pielech. Po chwili na środku boiska szalony taniec radości wszystkich naszych siatkarek.

L U B L I N      P A N Y!

Zespól wystąpił w składzie:

Ola DUDEK-kapitan, Monika MARCINIAK, Asia PIELECH, Patrycja CIUPA, Basia KUDUK, Gosia SZTORC >libero Magda TROJAK > Kasia KOWALSKA, Kasia GAJOWIAK, Klaudia MIĘKINA, Iza LIPCZYŃSKA.

Te dwa mistrzostwa Inspektorii dają awans obu zespołów do finałów mistrzostw Polski klubów salezjańskich w Rzeszowie w dniach 19-21 września 2014r.

A następny cel - powtórzyć wyniki ubiegłorocznych finałów we Wrocławiu!

Właśnie brakuje mi 2 medali do pełnej 10!