I turniej młodziczek o mistrzostwo województwa sezonu 2011/12

W I turnieju o mistrzostwo województwa młodziczek wystartowało 22 zespoły, w tym nasze dwa. Drugi zespół w składzie: Marysia FUTRZYŃSKA-kapitan, Ada WAROWNA, Iza LIPCZYŃSKA, Ewelina MICHALAK, Paulina ŻELECHOWSKA, Asia PLUTA i Natka WAŚ przegrał w grupie z TOMASOVIĄ II 1:2 (25:23, 17:25, 7:15) i SOBIESKIM Lublin 0:2 (14:25, 22:25), a w w meczach o miejsca 17-22 wygrał z OLIMPEM Opole 2:0 (25:21, 25:14). Jutro wystapi w meczach o miejsce 17-19. Natomiast I zespół w składzie; Edyta GĘBAL-kapitan, Ola DUDEK, Asia PIELECH, Kasia KORGOL, Basia KUDUK, Magda TROJAK, Patrycja SKRZYPCZAK i Patrycja CIUPA uzyskał wyniki w grupie: z TOMASOVIĄ III 2:0 (25:13, 25:9) z TPS I Lublin 2:1 (22:25, 25:22, 15:7). W meczach o awans do finałowej "ósemki" wygrał z SZÓSTKĄ II Biała Podlaska 2:1 (25:27,25:17, 15:10), a po 10 minutach przerwy, spotkał się ponownie z TPS I Lublin. Zespół ten grał wcześniej i miał 1,5 godz. przerwy. Mecz z Białą kosztował jednak dużo wysiłku i dziewczęta nie miały sił podjąć równej walki, która trwała do stanu 12:12. Później grał już tylko przeciwnik.

W pierwszym niedzielnym meczu I zespół spotkał się z bardzo silnym zespołem SZÓSTKI I Biała Podlaska (pólfinalista Mistrzostw Polski młodziczek) przegrywając 0:2 (14:25, 20:25), w drugim z SOBIESKIM Lublin wygrywając 2:1 (22:25, 25:22, 15:10). W ostatnim meczu o 5 miejsce wturnieju spotkaliśmy się z zespołem MKS II LO Chełm. W tym spotkaniu dziewczęta dokonały "historycznego" wyczynu! W mojej 5-cioletniej pracy w Salosie, żadna drużyna nie przegrała nawet seta z tym klubem. Wprawdzie bywały bardzo zacięte spotkania, ale zawsze wychodziliśmy zwycięsko z tych pojedynków. Dokonały tego czynu najmłodsze nasze pociechy. Wygrywając pierwszego seta 25:7, w drugim przegrały 18:25 i decydującego seta 14:16, mając piłkę meczową. Ostatecznie zajęły 6 miejsce, natomiast II zespół zajął 18 miejsce. W meczach o miejsca 17-19, przegrał z MKS Kraśnik 1:2 (25:27, 25:16, 11:15)i wygrał z TOMASOVIĄ III 2:0 (25:6, 25:13). W następnym, drugim turnieju I zespół wystąpi w silniejszej grupie, tzw. "pierwszej" lidze, mając za przeciwników zespoły SZÓSTKI Biała Podlaska, REMISU Świdnik i SOBIESKIEGO Lublin.