I turniej młodziczek

W pierwszym dniu I Turnieju Wojewódzkiego Młodziczek (Turniej Nadziei Olimpijskich) nasze młodziczki rozegrały 3 mecze, wygrywając po 2:0 z MKS I Kraśnik i ATOMIKIEM Zamość oraz przegrywając 0:2 z TOMASOVIĄ. W turnieju rozgrywanym w dniach 3-4 października 2015 w hali Zespołu Szkół nr 5 ul. Elsnera 5, wystartowało tylko 14 zespołów. W porównaniu do poprzednich lat, gdzie grało nawet 27 zespołów, widać zdecydowane równanie w dół. Sprawdza się moja przepowiednia z początku marca tego roku. A powód???

W pierwszym meczu z MKS Kraśnik, po nerwowej grze i masie błędów w pierwszym secie, wygrywamy 2:0 (25:23, 25:14). W drugim z ATOMIKIEM Zamość wygrywamy zdecydowanie 2:0 (25:12, 25:9). Ten wynik daje nam awans do grona 8 najlepszych zespołów. W ostatnim spotkaniu po przerwie obiadowej, przegrywamy bardzo wyraźnie z TOMASOVIĄ 0:2. Dziewczęta nie potrafiły przyjmować bardzo trudne zagrywki przeciwniczek. Dodatkowo gra na "stojąco" pomagała przeciwnikowi. Ponieważ większość dziewcząt  jest o 2 lata młodsza od pozostałych zespołów, sam awans do gry w finałowej ósemce uważam za duży sukces. Jeszcze na wiosnę dziewczęta grały w minisiatkówce z zespołach 3-osobowych, a zagrywkę wykonywały z 7 metra. Myślę, że w następnych meczach, gra będzie jeszcze bardziej uporządkowana i dokładniejsza. W niedzielnych finałach nie udało się nam ugrać w trzech meczach nawet seta, chociaż w spotkaniu z lubelskim TPS prowadziliśmy już 21:15. Niestety końcówka była fatalna. Jeszcze w meczu o 7 miejsce z MIĘDZYRZECKĄ TRÓJKĄ, spotkanie było w miarę wyrównane, ale w końcówkach starsze przeciwniczki były górą. A oto wyniki:

Salos- TPS Lublin 0:2 (11:25, 22:25)

Salos - TOMASOVIA 0:2 (14:25, 15:25)

Salos _ MIĘDZYRZECKA TRÓJKA 0:2 (17:25, 19:25)

Ostatecznie nasz zespół zajął 8 miejsce.

Zespół wystąpił w składzie: Natalia SKRZYPCZAK-kapitan, Kasia GÓRA, Zuzia PASZT, Olga KOCIŃSKA, Klaudia WIĘCKIEWICZ, Agata PSZCZOŁA>libero Wiktoria PYC> Natalia JAWORSKA, Ewelina GRONDEK, Wiktoria MAJEWSKA, Karolina NURZYŃSKA.

II turniej rozegrany zostanie w dniach 12-13 grudnia 2015 w Kraśniku.