II turniej młodziczek o mistrzostwo województwa

W drugim turnieju młodziczek o mistrzostwo województwa, rozegranym w dniach 16-17 listopada 2013r. w Białej Podlaskiej nasze najmłodsze zanotowały niestety jeszcze gorszy wynik niż w pierwszym w Lublinie. Decydujący był pierwszy mecz z TEMPEM Chełm, w którym ponieśliśmy porażkę 0:2 (8:25, 23:25). Szczególnie pierwszy set, to nasza kompromitacja. W drugim zespół podjął walkę, ale w końcówce nieznaczna porażka. Aby myśleć o lepszym miejscu i ewentualnym awansie do najsilniejszej grupy, musieliśmy wygrać dwa kolejne mecze po 2:0. W pierwszym z meczy, z zespołem SPS Krasnystaw osiągamy ten cel, w setach (25:14, 25:15). W drugim z DZIEWIĄTKĄ Puławy w pierwszym secie po koncertowej grze wygrywamy 25:14. W drugim prowadzimy 4:0, 5:3 ale przegrywamy 23:25. Ten wynik spowodował nasze załamanie i przegrywamy decydujący set 9:15. W niedzielnych meczach o utrzymanie w II lidze młodziczek gramy z zespołem TPS II Lublin. Po nerwowej grze wygrywamy 2:0 (25:18, 25:16). Tym wynikiem zapewniamy sobie utrzymanie, a ostatni mecz nie ma już takiego znaczenia. Spotykamy się ponownie z STS Krasnystaw, a stawką są miejsca 13-14. Wygrywamy po nerwowej grze 2:1 (23:25, 25:18, 15:13). Do 3 ligi spadają zespoły TOMASOVII II i TPS II Lublin. Nasza grupa była zdecydowanie silniejsza, a dowodem jest awans "naszych" przeciwniczek, tj, Dziewiątki i Tempa do pierwszej ósemki tzw. I ligi. Nasze "pociechy" grają bardzo nierówno. Są momenty naprawdę dobrej gry, ale za chwilę przychodzi moment przestoju, w którym tracimy punkty całymi seriami. Wskazane byłoby rozgrywanie meczy towarzyskich, w których można zyskać pewność w grze. W III turnieju spotkamy się kolejno: SZÓSTKA II Biała Podlaska, TEMPO II Chełm i MKS Kraśnik. Zespół wystapił w składzie: Paulina KOCHANOWSKA, Weronika PYZIK, Patrycja WAWERSKA, Dominika KUREK, Dominika WAWERSKA, Paulina STEFANOWSKA> Natalia BOGUTA i Gabrysia WĘGLIŃSKA.