Jesienny Turniej Zubra w Kłaju

W Jesiennym Turnieju Żubra w Kłaju (woj. małopolskie), organizowanym przez Salos Staniątki, uczestniczyły nasze młodziczki z rocznika 1997-98. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Eliminacje przeszliśmy prawie jak burza, pokonując kolejno:  SALOS PIAST Kraków (Nowa Huta) 2:0 (25:18, 25:23), SALOS I Kielce 2:1 (19:25, 25:17, 15:10) i JEDYNKĘ II Tarnów 2:0 (25:18, 25:9). W półfinale spotkaliśmy się z drugim zespołem drugiej grupy, SALOSEM Staniątki zwyciężając 2:0 (25:17, 25:12). W finale spotkaliśmy się ponownie z SALOSEM Kielce, który niespodziewanie pokonał czołowy zespół województwa małopolskiego, JEDYNKĘ I Tarnów 2:1. Początek meczu bardzo wyrównany do połowy seta, potem uciekamy na 3 punkty przewagi (19:16). I tu kończy się nasza dobra gra, trzy kolejne zepsute zagrywki i przegrywamy 22:25. Początek drugiego seta rewelacyjny, prowadzimy 6:0 i  przy takim prowadzeniu (trzeci raz w ciągu 3 tygodni) przegrywamy 16:25! Prowadzimy 9:3, 14:10, później kielczanki zaczynają nas dochodzić. 14:12 i błąd w zagrywce przeciwnika. Sędzia pierwszy przyznaje nam piłkę, jednak pod presją sędziego drugiego ( z klasą państwową), chociaż wiek uprawnia GO tylko do sekretarzowania, zmienia decyzję i pozwala na zagrywkę innej zawodniczki. Powtórzoną zagrywkę, zdecydowanie autową przyjmuje Aśka i po chwili kielczanki wychodzą  na prowadzenie. Już do końca brylują niepodzielnie, wygrywając do 16. W tym meczu były lepsze i zasłużenie zajęły pierwsze miejsce w turnieju. Pewną pociechą jest fakt, że trzon naszego  zespołu tworzy rocznik 98, natomiast kielczanki są o rok starsze.  Tytuł MVP turnieju otrzymała Edyta Gębal.

Zespół wystąpił w składzie: Edyta GĘBAL-kapitan, Ola DUDEK, Asia PIELECH, Kasia KORGOL, Basia KUDUK, Magda TROJAK >Ewelina MICHALAK, Patrycja SKRZYPCZAK, Ada WAROWNA, Patrycja CIUPA, Kasia KUDUK i Monika MARCINIAK.

Bardzo dobra organizacja z uroczystą oprawą zawodów, smaczny obiad. Duże brawa dla organizatorów Salosu Staniątki. Dziękujemy za zaproszenie na turniej!