Juniorki ponownie liderem Ligi Wojewódzkiej

Na TRON lidera Ligi Wojewódzkiej Juniorek powróciły ponownie nasze dziewczęta po zwycięstwie nad TOMASOVIĄ, przy jednoczesnej porażce zespołu TPS w Białej Podlaskiej 3:2. Kontuzja Kasi nie nastrajała optymistycznie przed meczem rewanżowym z Tomasovią, który praktycznie decydował o podziale medali w mistrzostwach. Jednak na jej pozycji środkowej bardzo poprawnie zagrała Paulina Kochanowska. W trzecim secie Patrycję Ciupa zastąpiła Doma Wawerska, grając do końca spotkania. Dziewczęta zagrały bardzo ambitnie, odnosząc zwycięstwo 3:1 (25:15, 21:25, 25:23, 25:17). To zwycięstwo zapewnia nam minimum srebrne medale mistrzostw województwa, a do końca ligi pozostają do rozegrania 2 mecze. A dalej - znak zapytania? Jeżeli wygramy z TPS, dwumecz z TPS z punktacją od poczatku bez zaliczenia rozegranych meczy. Jeżeli przegramy koniec ligi i mistrzostwo TPS. Jeszcze nigdy nie udało się nam osiągnąć tego wyniku (srebrne medale), a były tylko brązowe medale rocznika 1994 w rozgrywkach kadetek i ponownie po dwóch latach w juniorkach. Dzisiaj zespół wystąpił w składzie: Ewelina MICHALAK, Basia KUDUK, Paulina KOCHANOWSKA, Patrycja CIUPA, Asia PIELECH, Ola DUDEK >libero Patrycja SKRZYPCZAK > Doma WAWERSKA, Ania FLASIŃSKA, Iza LIPCZYŃSKA, Patrycja UMIŃSKA.

Tym wynikiem dziewczęta zrobiły mi ogromnie miły prezent, bowiem za dwa dni mija 10 lat mojej pracy w Salosie. Dziękuję!

trener

 


Komentarze: 1

  • Nowy komentarz

  • 2016-01-17 17:54Napisał(a): brat kibic

    Jak ten czas leci. Gratuluję Braciszkowi sukcesów, współczuję "walki" z różnymi problemami jakie trzeba pokonywać. Nie chodzi tylko o sprawy czysto szkoleniowe. Okazuje się, że wiara i praca czynią cuda. W pewnym sensie czuję się "współwinnym", gdyż po nagłej śmierci poprzedniego trenera zespół, siatkarek miał być wycofany z rozgrywek. Podczas wizyty duszpasterskiej, przekonałem ówczesnego Prezesa Salosu ks. Kazimierza Drozda, że może być inne rozwiązanie. Po zakończonej kolędzie, zaprosiłem księdza do siebie, wcześniej odbyłem rozmowę z bratem, który do mnie przyjechał i tak to się zaczęło. ŻYCZĘ WIELU SUKCESÓW W KOLEJNYM DZIESIĘCIOLECIU.