W dwumeczu z Szóstką Biłgoraj 0:6

W kolejnym meczu Ligi Wojewódzkiej, nasze kadetki uległy w Biłgoraju miejscowej SZÓSTCE 0:3 (22:25, 19:25, 12:25). Gra zdecydowanie lepsza niż tydzień temu w Tomaszowie, ale końcówki 2 pierwszych setów przegrane na własne życzenie po prostych błędach. Doskonale spisywała się Sylwia Ślusarczyk, kończąc większość ataków. To dobry prognostyk przed jutrzejszym spotkaniem juniorek (ponownie z SZÓSTKĄ Biłgoraj). Trzeci set, to "głowy w dół" i walka o przetrwanie. Zespół wystąpił w składzie: Gosia KAŁAN, Wiola JABŁOŃSKA, Sylwia ŚLUSARCZYK, Ola JAWORSKA, Sylwia KOLIŃSKA, Ola DUDEK>libero: Doma ROZWADOWSKA>  Kasia KORGOL, Asia PIELECH i Ada WAROWNA. W meczu nie wystąpiła Mery, która zachorowała na rzadką chorobę w tym wieku -AMNEZJĘ!

W niedzielnym meczu juniorek, równe szanse były tylko do dziesiątego punktu w pierwszym secie. Później na boisku istniał tylko zespół gości. W drugiej partii gra się wyrównała i po serii silnych zagrywek Sylwii wychodzimy na prowadzenie 10:7. Później trwa wyrównana gra przy 1-2 punktowym prowadzeniu obu drużyn do stanu 20:19 dla gości. Końcówka niestety dla Szóstki. W trzecim secie zaczynamy od 1:7 i po meczu. Wprawdzie Ada sieje spustoszenie zagrywką, zdobywając kolejno 6 punktów, ale wystarcza to tylko na wyjście z 10. Trudno coś ugrać, gdy tylko Ada i kilkakrotnie Sylwia zdobywają punkty. Z ataku ze skrzydeł zdobywamy 5-6 punktów, natomiast na środku Ada kilkanaście. Dla kronikarskiego obowiązku wynik meczu Salos-Szóstka 0:3 (12:25, 19:25, 13:25). Jestem pod wrażeniem gry obronnej zespołu gości, który bronił znakomicie, wyprowadzając zabójcze kontry. Ale Szóstka to półfinalista Mistrzostw Polski kadetek w ubiegłym sezonie, a cztery zawodniczki występują w czołowym drugoligowym zespole.

W sumie ciekawe spotkanie, mimo zdecydowanej przewagi zespołu gości, który nie potrzebował pomocy sędziego do wygrania meczu. Może należałoby zrezygnować z sędziego II, którego prawidłowych decyzji nie respektuje sędzia I.

Zespół wystapił w składzie: Sylwia ŚLUSARCZYK, Aga WARGOCKA, Wera NIEDŹWIEDŹ, Ada NEJKAUF, Aga TROJAK, Renia POWSZEDNIAK >libero:Ewelina KOZŁOWSKA >Gosia KAŁAN, Ola JAWORSKA, Kasia STRZESZEWSKA i Ola DUDEK.