Kolejne puchary do kolekcji!

Rzadko się zdarza otrzymać dwa puchary jednego dnia. A tak było w sobotę. Przed meczem Pucharu Polski kobiet, którego byliśmy gospodarzem, nasze juniorki zostały udekorowane brązowymi medalami za mistrzostwa województwa oraz pucharem. A drugi? O tym trochę później! W turnieju finałowym szczebla wojewódzkiego Pucharu Polski kobiet miały zagrać AS AKFON Lublin, SALOS-KALINA Lublin (juniorki) i POGOŃ JAGIENKA Lublin. Niestety, ten ostatni zrezygnował ze startu, przegrywając mecze walkowerem. W tej sytuacji rozegrany został tylko jeden mecz, w którym nasze juniorki zwyciężyły 3:1 (11:25, 25:12, 25:10, 25:18). Nasze pociechy ostatni mecz grały 3 miesiące temu, a treningi po okresie roztrenowania podjęły po Świętach Wielkanocnych. I to było widać, szczególnie w pierwszym secie. Porażka 11:25 nie nastrajała optymistycznie, a taktyczne zagrania przyprawiały o ból głowy. Ale od drugiego seta dziewczęta zaczęły grać pewnie, omijały wysoki blok środkowych przeciwnika, no i zagrała obrona. W efekcie zdecydowane wygrane w 2 i 3 secie. W ostatnim przy naszym wysokim prowadzeniu, zdarzył się mały "przestój", ale szybko opanowany. W kontekście zbliżających się Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej bardzo pożyteczny sprawdzian, ukazujacy nasz obecny "potencjał". Czeka nas trochę!!! pracy, szczególnie w zakresie motoryki.

Zespół wystąpił w składzie: Wiktoria TOMASZEWSKA, Gabi WĘGLIŃSKA, Tosia SKTZYPCZAK, Patrycja UMIŃSKA, Karolina ZAKOŚCIELNA, Doma WAWERSKA >libero Patka WAWERSKA> Natalia ZYCHOWICZ, Zuzia PASZT, Ola KUKURYK.