Mini siatkówka z tarczą, młodziczki na tarczy

W Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej rozegranych w dniu 17 marca 2018 w Niepołomicach, wystartowały dwa nasze zespoły: młodziczki i mini siatkówka. Zacznę od młodszej grupy dziewcząt z rocznika 2005-2006-2007, gdyż zajęły 1 miejsce, dające awans do finałów Ogólnopolskich Igrzysk Salezjańskich, które w połowie września odbędą się w Kutnie. Dziewczęta grały z zespołami Krakowa i Kielc systemem mecz i rewanż. Wygrały wszystkie mecze po 2:0

Lublin - Kielce 2:0 (25:23, 25:20) i 2:0 (25:19, 25:17)

Lublin - Kraków 2:0 (25:5, 25:6) i 2:0 (25:4, 25:10)

Zespół wystąpił w składzie: Kinga SKRZYPEK, Amelia MACIĄŻEK, Magdalena DYRKA, Oliwia KROPIEWICZ - Angelika CHYRCHEL, Michasia RYBCZYŃSKA.

Zespół młodziczek miał za przeciwnika mistrza województwa świętokrzyskiego - Salos Cortile Kielce. Zespół zagrał wyjątkowo słabo, a na wyróznienie w niektórych fragmentach gry zasłużyła tylko Klaudia Więckiewicz. Pozostałe zagrały bez zaangażowania, tracąc piłki w najprostszych sytuacjach. W pierwszym secie przy naszym prowadzeniu 22:20, atak Klaudii w pojedyńczy blok, brak asekuracji i set do "tyłu". Drugi set to makabryczna gra i wynik 10:24. Wtedy budzi się "ziewająca" Olga i kolejne 6 udanych ataków. Niestety przegrywamy seta 16:25. Po godzinnej przerwie gramy rewanż, Zaczynamy dobrze, prowadzimy 7:2 i wtedy zaczyna się festiwal błędów początkującej dziewczyny w roli sędziego. W sumie 6 błędnych decyzji na naszą niekorzyść. Dziewczęta płaczą na boisku, są bezsilne. Drugi set wygrywamy zdecydowanie, ale gramy już o "pietruszkę". W trzecim secie prowadzimy 8:5 i 12:8. Niestety tracimy punkty seriami a Olga nie wykonała żadnego kończącego ataku. Przegrywamy spotkanie 1:2 i jest to porażka zasłużona. Wielka szkoda, że nie mogła wyjechać na turniej Natalia Jaworska i było to wielkie osłabienie naszego zespołu.

Zespół wystąpił w składzie: Weronika ZUGAJ, Ewelina GRONDEK, Gabrysia KARASIŃSKA, Klaudia WIĘCKIEWICZ, Martyna GÓRSKA, Olga KOCIŃSKA >libero Wiktoria KRYSA> Wiktoria MAJEWSKA, Wiktoria GOŁĘBIOWSKA.

Od 2006 roku, w którym rozpocząłem treningi w naszym Salosie, braliśmy udział 11 razy w rozgrywkach, a nasz dorobek medalowy w mistrzostwach Inspektorii, to 14 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe medale.