Drugie miejsce młodziczek w I Turnieju o mistrzostwo województwa

W pierwszym dniu I Turnieju Nadziei Olimpijskich o mistrzostwa województwa, nasze młodziczki odniosły komplet zwycięstw, osiągając wyniki:

SALOS Lublin - MIEDZRZECKA TRÓJKA II 2:0 (25:8, 25:12)

SALOS Lublin TOMASOVIA I 2:0 (25:8, 25:14)

SALOS Lublin - AZYMUT Siedliska 2:1 (23:25, 25:14, 15:110

SALOS Lublin - REMIS II Świdnik 2:0 (25:8, 25:10)

Byłem pełen podziwu dla gry w dwóch pierwszych meczach, gdzie demolowały swoje przeciwniczki. Niestety w 3 meczu przyszło całkowite załamanie w pierwszym secie. Leżało wszystko: 11 zepsutych zagrywek, zero skończonych ataków ze środka, tylko dwa bloki, nerwowe przyjęcie, po których pozostało tylko przebicie piłki. W drugim secie poprawiła się gra zespołu, ale w trzecim znów kardynalne błędy. Przy zmianie stron, przegrywamy 6:8. Na szczęście wygrywamy seta 15:11 i cały mecz 2:1. Zwycięzców się nie sądzi, ale nie możemy pozwalać sobie na taką grę. Serdeczne dzięki dla naszych kibiców: kochanych rodziców i koleżanki.

W drugim dniu turnieju spotkaliśmy sie z zespołem SZÓSTKI II Biała Podlaska, a stawką tego jest awans do grupy finałowej o miejsca 1 - 3. Pierwszy set jak w sobotę - wygrywamy do 11. W drugim prowadzimy 4:2, jednak nasza gra upada. Przegrywamy już 7:13. Po naszej przerwie mozolnie odrabiamy punkty, doprowadzając do remisu 18:18. Jednak dwie kolejne zepsute nasze zagrywki i wynik 19:21. Dochodzimy po 23 i znowu zepsuta zagrywka. Udaje się nam obronić piłkę setową. Zagrywka Umi w sam róg boiska i mamy piłkę meczową, którą Doma zamienia w zwycięstwo. Jesteśmy w ścisłym finale.

W pierwszym meczu gramy z bardzo wysokim zespołem REMISU I Świdnik. Początek niemrawy, ale w końcówce obejmujemy prowadzenie 21:20. Po udanej obronie Wery, sędzia gwiżdże 1 piłkę podbitą jedną ręka jako niesioną, a w kolejnej akcji podwójną piłkę Umi. To podcina naszą grę i przegrywamy tego seta. W drugim prowadzimy 7:2, trzy kolejne błędy libero, gra na stojąco i przegrywamy 8:11. Zrywamy się do gry, ale kolejne "zagranie" sedziego po piłce kiwanej po naszej stronie. Dla ścisłości sędzia był ze Świdnika. I tyle w tym temacie, a bezstronność sędziego najlepiej ocenili rodzice.

W ostatnim meczu, resztkami sił wygraliśmy z TEMPEM Chełm 2:0, zdobywając w I turnieju z udziałem 18 drużyn zaszczytne DRUGIE MIEJSCE!