Młodziczki obroniły 1 ligę!

W niedzielę 27 października 2019 w Świdniku odbył się 2 turniej I ligi młodziczek o mistrzostwa województwa. W tym sezonie rozgrywki odbywają się w formie pięciu jednodniowych turniejów, z podziałem na ligi po 4 zespoły ( 1, 2 i 3 liga). Trzecie miejusce młodziczek w 1 tjurnieju dało nam kwalifikacje do najwyższej grupy (1 liga). W tym sezonie podstawowym rocznikiem jest 2005 rok, a my mamy tylko 2 zawodniczki z tego rocznika, a pozostałe to 2006, 2007 a nawet 2008. Jechaliśmy na zawody z dużą obawą, gdyż pierwsza libero "powalona" jelitówką, druga - ręka w gipsie. Z konieczności na tej pozycji zagrała Justyna OLSZEWSKA z rocznika 2008. Pierwszy mecz gramy z TPS Lublin i przegrywamy zdecydowanie 0:2. Nasze dziewczęta mają zawsze najgorszy pierwszy mecz, a w każdym następnym grają coraz lepiej. W drugim meczu z liderem AVIĄ Świdnik gramy coraz lepiej i zespół przeciwnika musi brać przerwy dla odpoczynku dla wybicia nas z uderzenia. W pierwszym secie przegrywamy tylko 17:18, ale końcówka seta przeciwnika jest piorunująca. Podobnie w drugim secie gra jest wyrównana, ale ponownie w końcówce jesteśmy bezradni. W trzecim meczu spotykamy się z zespołem JAGIELLOŃCZYK Biała Podlaska, odnosząc zdecydowane zwycięstwo.

SALOS - TPS Lublin 0:2 (12:25, 16:25)

SALOS - AVIA Świdnik 0:2 (17:25, 17:25)

SALOS - JAGIELLOŃCZYK B. Podlaska 2:0 (25:11, 25:13)

Zespół wystąpił w składzie: Kinga SKRZYPEK-kapitan, Iza KRASA, Wiktoria MROZEK, Amelia MACIĄŻEK, Misia RYBCZYŃSKA, Alina BRATYCZAK > libero  Justyna OLSZEWSKA> Paulina MAZUREK, Julka JOACHIMOWICZ.

Ten wynik możemy uznać za bardzo dobry, gdyż tylko rocznikowi 2000 udało się zająć medalowe pozycje więcej niż w jednym turnieju (rocznik 2000 zajął 2 pierwsze i dwa drugie miejsca). W drugim turnieju startowało 14 zespołów.