Młodziczki w II Turnieju Wojewódzkim w Kraśniku wywalczyły awans do 1 ligi!

W dniach 3-4 grudnia 2016 w Kraśniku odbył się II Turniej Wojewódzki młodziczek z udziałem 17 zespołów. My występowaliśmy w grupie słabszej (II liga) o miejsca 9-17.

W rozegranych w sobotę spotkaniach pokonaliśmy MIĘDZYRZECKĄ TRÓJKĘ 2:0 (25:13, 25:19), ATOMIC Zamość 2:0 (25:9, 25:13) oraz po zaciętej walce ulegliśmy OLIMPOWI Opole 0:2(22:25, 24:26). W niedzielę grając o miejsca 9-12, pokonaliśmy w pierwszym meczu TOMASOVIĘ  II 2:0 (25:14, 25:22), a w meczu o 9 miejsce SKAŁKĘ  Annopol 2:0 (25:20, 25:20). Ten wynik daje nam awans do I ligi (miejsca 1-8).

Zespół wystąpił w składzie: Ewelina GRONDEK-kapitan, Weronika ZUGAJ, Wiktoria PYC, Klaudia WIĘCKIEWICZ, Martyna GÓRSKA, Karolina NURZYŃSKA >libero Martyna PODSIADŁA, a w ostatnim meczu Gabrysia KARASIŃSKA> Julia PAŁYS, Karina IDT, Wiktoria MAJEWSKA, Otylka BORKOWSKA.

Zespół nasz wystąpił w turnieju w osłabionym składzie bez kapitana zespołu, Olgi Kocińskiej, która na WF-ie naderwała sobie mięsień i ma zalecenie 4 tygodni przerwy w treningach.

A na koniec chciałbym podać trochę statystyki:

Od pierwszego startu rocznika 1994-95 w roku 2007, nasze młodziczki w mistrzostwach województwa rozegrały 219 meczy, wygrywając 137 i przegrywając 81. Bilans setów to 302 do 185. Jeżeli policzymy średnio 15 minut na set, to otrzymamy 7305 minut, a przeliczając na godziny otrzymamy 121 godzin czystego grania. Jeżeli dodamy średnio 30 minut rozgrzewki przed meczem, to otrzymamy kolejne 109 godzin. Jeżeli to zsumujemy, to otrzymamy prawie 10 dób ciągłego grania.