Nieoczekiwany wynik najmłodszych siatkarek w III wojewódzkim turnieju o mistrzostwo województwa!

Nie spodziewałem sie takiego wyniku najmłodszych siatkarek w III turnieju o mistrzostwo województwa. Rocznik 1997-98 wystartował dopiero w trzecim turnieju, rywalizując z niektórymi zespołami, starszymi o rok-dwa i występujacymi w tym cyklu rozgrywek już drugi rok. Liczyłem na jedno, może dwa zwycięstwa, a skończyło się na pięciu zwycięstwach i jednej porażce. Te wyniki dały nam awans do tzw. "drugiej" ligi (miejsca 9-16). Zastąpią w niej swoje starsze koleżanki z rocznika 1996, które wygrały wszystkie 5 meczy, nie tracąc nawet seta i awansowały do najsilniej grupy tych rozgrywek. Najmłodsze adeptki, występujące jako SALOS II kolejno osiągnęły wyniki: SOKÓŁ Tomaszów 2:0 (25:17, 25:14), AZS UMCS TPS II Lublin 2:0 (25:21, 25:17), SOBIESKI 46 II Lublin 2:0 (25:22, 25:8), OLIMP II Opole 2:0 (25:16, 25:16), REMIS II Świdnik 2:1 (25:21, 11:25, 15:11) i mając już awans do wyższej klasy, nie sprostały DZIEWIĄTCE Puławy 0:2 (14:25, 11:25). W tym meczu zabrakło po prostu sił, a wyrównana gra trwała tylko do połowy setów. Na długo w pamięci zostanie mi płacz dziewcząt ze szczęścia po zwycięskim meczu ze Świdnikiem. Dziewczęta płakały jak "bobry'. Ale jestem dumny z taaaaakiej postawy kochanych "maluchów". Właśnie w trzecim secie oba zespoły walczyły do upadłego, z ogromnym poświęceniem i tym większa pochwała dla ICH POSTAWY! Nalezy je pochwalić za taktykę gry, momentami naprawdę przemyślane zagrania. W następnych sezonach Salos nie będzie tylko dostarczycielem punktów dla czołowych klubów województwa.

Zespół wystąpił w składzie: Edyta GĘBAL-kapitan, Kasia i Basia KUDUK, Ola DUDEK, Asia PIELECH, Magda TROJAK > Paulina CZYŻ,  Marysia FUTRZYŃSKA

Wyniki najmłodszych umieściłem na pierwszym miejscu jako niespodziankę, natomiast starszych potraktowałem jako oczywistość. Każdy inny wynik uznałbym za "trzęsienie" ziemi! Zespół o średniej wzrostu pierwszej szóstki 176 cm nie powinien dawać szansy gry innym zespołom. I tak było przy pełnym zaangażowaniu "całego zespołu". Ale gdy tego brakowało, ubywało mi trochę lat z życia, a ostatni, normalnego koloru włos zamienił się na "srebrzysty! W następnym turnieju pozostanie tylko wyłysienie! Zespół kolejno pokonał: MKS Opole 2:0 (25:7, 25:7), SOBIESKI 46 I Lublin 2:0 (25:15, 25:7), MKS Kraśnik 2:0 (25:14, 25:12), MKS II LO Chełm 2:0 (25:20, 25:15), TEMPO Chełm 2:0 (25:18, 25:22).

Zespół wystąpił w składzie: Wiola JABŁOŃSKA-kapitan, Sylwia ŚLUSARCZYK, Gosia KAŁAN, Gosia ŚWIDEREK, Ola JAWORSKA, Marysia STRUG, Dominika ROZWADOWSKA (libero) > Ada WAROWNA, Eliza GOLJANEK.