Nieudany występ młodziczek w II turnieu wojewódzkim

W rozegranym w dniach 27-28 listopada w Międzyrzecu Podlaskim II turnieju o mistrzostwo województwa, nasze młodziczki zajęły 7 miejsce, równoznaczne ze spadkiem do słabszej grupy, tzw. II ligi. Jechaliśmy z zamiarem występu w ścisłym finale o miejsca 1-4, a skończyłó się dla nas fatalnie. Zadecydował o tym pierwszy mecz z zespołem Tomasovii. Niestety, mimo naszego prowadzenia w każdym z setów nawet 5-ma punktami, przegraliśmy to spotkanie 0:2(22:25, 23:25). Jeszcze w II secie prowadząc 21:19, doskonały blok Sywii piłki przechodzącej na naszą stronę,  dawał nam 3-punktowe prowadzenie, jednak sędzi ocenił jako blok po drugiej stronie siatki. Po kilku minutach przerwy gramy ze zwycięzcą I turneju, Remisem Świdnik. Niestety, nastąpiło kompletne załamanie wiary w cukces całego zespołu i mecz ten przegraliśmy z kretesem 0:2(16:25, 14:25). Po obiedzie spotkaliśmy się z najsłabszym zespołem grupy, MKS II LO Chełm, zwyciężając 2:0(25:13, 25:21). W niedzielę przyszło nam grać o utrzymanie w grupie o miejsca 5-8, a naszym przeciwnikiem był zespół gospodarza turnieju, Międzyrzeckiej Trójki. Chyba magia gospodarza zadziałała na sędziego, prowadzącego to spotkanie (notabene z Lublina), bowiem widział błędy tylko u nas ( 2 razy pierwsza piłka przyjmowana górnie oburącz jako rzucona, piłka autowa około 30 cm jako boisko, 4 odbicia przeciwnika jako prawidłowe). Przegraliśmy to spotkanie 0:2 (20:25,21:25). W ostatnim spotkaniu o 7 miejsce spotkaliśmy się ponownie z MKS II LO Chełm, grając spokojnie (wystąpiła cała dwunastka dziewcząt) rozgromiliśmy nasze przeciwniczki 2:0 (25:7, 25:8). I to był chyba nasz najlepszy mecz, szkoda, że tak późno. Ponownie sędziował ten sam sędzia, ale tym razem wszystkie nasze zagrania były już "czyste". Zadziwiająca przemiana dziewcząt, a może ... , bo nie grał zespół gospodarza. Zespół wystąpił w składzie: Wiola JABŁOŃSKA-kapitan, Sylwia ŚLUSARCZYK, Gosia KAŁAN, Gosia ŚWIDEREK, Ola JAWORSKA, Monika BARSZCZEWSKA, Dominika ROZWADOWSKA (libero) oraz Marysia STRUG, Edyta GĘBAL, Ola DUDEK, Asia PIELECH, Paulina CZYŻ.