Niewykorzystana szansa młodziczek

W 3 turnieju mistrzostw województwa młodziczek (I liga o miejsca 1-4) nasze pociechy zagrały ze zmiennym szczęściem. W pierwszym meczu z zespołem TPS Lublin zagrały dobre spotkanie, wygrywając po zaciętym i pełnym dramaturgi zakończeniu 2:1. Wynik możemy uznać za nasz sukces, gdyż w dwu poprzednich turniejach przegraliśmy z tym zespołem gładko po 2:0. W drugim meczu graliśmy z liderem, AVIĄ Świdnik i przegraliśmy 2:0. W trzecim meczu gramy z TOMASOVIĄ. Wygranie jednego seta daje nam ponownie 3 miejsce, a wygrana drugie w turnieju i pewne 3 miejsce w końcowej klasyfikacji mistrzostw, premiowane awansem do 1/8 mistrzostw Polski. Niestety już na poczatku meczu odnowiła się kontuzja barku podstawowej przyjmującej Amelii. Pierwszy set to gra "na stojąco" i porażka 17:25. Podobnie drugi set i wyraźne prowadzenie przeciwnika. Jednak w końcówce dochodzimy na 1-2 punkty. W tym momencie nasze 3 zepsute zagrywki i wynik 23:24. Ostatni plasowany atak przeciwnika "grzęźnie" między palcami Kingi i żegnamy się z I ligą.

SALOS - TPS Lublin 2:1 (25:18, 17:25, 18:16)

SALOS - AVIA Świdnik 0:2 (18:25, 17:25)

SALOS- TOMASOVIA  0:2 (17:25, 23:25)

Zespół wystąpił w składzie: Kinga SKRZYPEK-kapitan, Iza KRASA, Wika MROZEK, Amelia MACIĄŻEK, Misia RYBCZYŃSKA, Ola BAMBUCH >libero Justyna OLSZEWSKA> Julia JOACHIMOWICZ, Paulina MAZUREK, Zosia ARBACZEWSKA.

Bardzo brzydkiego "psikusa" sprawiła nam zawodniczka "szóstkowa" Alina Bratyczak, rezygnując dzień przed turniejem z dalszej gry.