Pierwsze miejsce młodziczek na Parafiadzie Archidiecezji Lubelskiej

W Parafiadzie Archidiecezji Lubelskiej rozegranej w Bełżycach wystartowały nasze młodziczki z rocznika 1996. Powtórzyły sukces starszych koleżanek, które dwukrotnie wygrały te rozgrywki w roku 2008 i 2009. Mimo, ze wystąpiły w niepełnym składzie bez kontuzjowanej Moniki Barszczewskiej i Gosi Świderek, która postanowiła od dzisiaj zacząć sie uczyć w obecnym roku szkolnym, oraz trudnych warunków do gry na boiskach (dosyć silny wiatr), wygrały swoje mecze bez straty seta. Eliminacje rozgrywane w nietypowej punktacji do 12 punktów w secie przeszły bardzo łatwo, pokonując kolejno: Gimn. Krzczonów 2:0(12:3, 12:5), Gimn. Niedrzwica 2:0 (12:4, 12:4), Gimn. Bełżyce 2:0 (12:6, 12:0). W finale spotkały się z Gimn. Bychawa, w składzie z trzema trenujacymi u nas czasowo dziewczętami z Agnieszką Bończewską na czele. Pierwszy set bez problemów 25:17. W drugim poczatek niezbyt ciekawy: 10:12, jednak wychodzimy na 16:12 i starając się coś robić z piłką (naprawdę była niesforna i kpiła w żywe oczy z naszych pociech) wygrywamy ostatecznie 25:22. Były to pierwsze mecze młodziczek na powietrzu, które nie nastrajają optymistycznie w perspektywie zbliżającego sie Festiwalu w dniach 18-19 czerwca. Trudno bedzie powtórzyc wynik z roku 2009 (I miejsce!). Zespół wystapił w składzie:

Wiola JABŁOŃSKA-kapitan, Sylwia  ŚLUSARCZYK,   Gosia KAŁAN, Ola DUDEK, Ola JAWORSKA, Marysia STRUG>  Dominika   ROZWADOWSKA (libero)