Podsumowanie sezonu 2011/2012

Dzisiejszym treningiem (26 czerwca) zakończył się sezon 2011/2012. Sezon można uznać za udany. Chociaż patrząc na ilość wygranych meczy, nie jest imponujący. We wszystkich kategoriach wiekowych (juniorki, kadetki i młodziczki) rozegraliśmy 100 spotkań, wygrywając 57 do 43 , a stosunek setów 160:118. Najwięcej meczy rozegrały: Ola Dudek-49, Kasia Korgol-46, Ola Jaworska, Ewelina Michalak i Magda Trojak po 36, Sylwia Ślusarczyk-35 oraz Agnieszka Wargocka, Gosia Kałan, Asia Pielech i Basia Kuduk po 34.

Frekwencja na treningach była raczej dobra. Na czele Ada Nejkauf-95,08% przed Gosią Kałan i Sylwią Ślusarczyk. W sumie 9 dziewcząt miało ponad 90%. Ale najlepszą może pochwalić się Paulina Stefanowska z nowej grupy mini siatkówki - od początku, tj. od marca nie opuściła żadnego treningu!

A sukcesy? Może kolejno:

Pierwsze miejsce kadetek i drugie juniorek w finałach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej

Drugie miejsce młodziczek w Turnieju Żubra w podkrakowskim Kłaju (organizator Salos Staniątki)

Pierwsze miejsce w turnieju integracyjnym niesłyszących w Lublinie (organizator Spartan Lublin)

Trzecie miejsce juniorek w Ogólnopolskim Turnieju Niepodległości (organizator TPS Lublin)-najwyższe miejsce z zespołów lubelskich

Trzecie miejsce juniorek w mistrzostwach województwa, premiowane awansem od rozgrywek ogólnopolskich

Szóste miejsca kadetek i młodziczek w mistrzostwach województwa lubelskiego

Pierwsze miejsce kadetek i drugie juniorek w Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej (zespoły z 11 państw)

Pierwsze miejsce młodziczek w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Piłki Siatkowej i Mini Siatkówki (15 zespołów)

Czwarte miejsce w punktacji piłki siatkowej dziewcząt w sporcie młodzieżowym województwa lubelskiego

Występ Gosi Kałan w reprezentacji województwa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rocznika 1996

Powolne tworzenie nowej grupy szkoleniowej rocznika 1999-2000-2001

A porażki? Były, były! Po kilku latach sukcesów w finałach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal), w tym roku nie będziemy brać udziału w tej imprezie. Jest to efektem nieudanego startu w czerwcowych Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Kadetki zajęły 3 m-ce przegrywająć po 2:1 z Krakowem i Kielcami. Natomiast młodziczki zajęły niewyobrażalne miejsce 5-6 na 7 zespołów, przegrywająć po 2:1 z Kielcami i Staniątkami. Obie drużyny miały piłki meczowe, ale końcówki zagrały fatalnie. Ale na tym polega piękno sportu. Są sucesy i porażki, które mogą wiele nauczyć. No to do następnego sezonu. Jeszcze lepszego!

trener siatkarek