Ponownie wicemistrzostwo województwa juniorek na pożegnanie z Salosem!

W ostatnim meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorek rozegranym w niedzielę, nasze dziewczęta pokonały lidera rozgrywek, zespół TPS Lublin 3:1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:23). Ostatecznie po raz drugi z rzędu zdobyliśmy wicemistrzostwo województwa. Mecz zgromadził dość liczną widownię, która została "uraczona" zaciętym spotkaniem, trwającym 1 godz. 35 minut. To grały dwa wyrównane zespoły, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. To był ostatni mecz rocznika 1998 w kategorii juniorek, a dla dziewcząt to już 6-7 lat występów w naszym Salosie. Niech ten wynik będzie dla dziewcząt mottem na całe życie: " zaangażowaniem, poświęceniem i współdziałaniem w grupie można przenosić góry". Cieszę się, że na ostatni mecz przyszły dopingować starsze dziewczęta, które zakończyły już wcześniej występy w Salosie. To już trzecia grupa szkoleniowa, z którą rozpoczynałem treningi w wieku 11-12 lat. W ogólnopolskich rozgrywkach klubów salezjańskich wywalczyły 3 złote medale, a w światowych 1 - 2 srebrne.

Zespół wystąpił w składzie: Basia KUDUK-kapitan, Kasia KORGOL, Patrycja CIUPA, Ewelina MICHALAK, Paulina KOCHANOWSKA, Ania FLASIŃSKA >libero Patrycja WAWERSKA> Doma WAWERSKA, Patrycja UMIŃSKA, Paulina STEFANOWSKA, Gabrysia WĘGLIŃSKA, Julka BANAŚ.

W sobotę nasze kadetki pokonały MIĘDZYRZECKĄ TRÓJKĘ 3:0 (25:8, 25:21, 25:13). Ale w tym meczu najlepszy był wynik, gra niestety "kiepska". W zespole na niezłym poziomie zagrały Umi, Paulina i libero Patrycja.

 

trener

Komentarze:

  • Nowy komentarz