Porażka juniorek na zakończenie udanego roku

W ostatnim meczu niezwykle udanej połówki sezonu 2014/2015, nasze dziewczęta w meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorek doznały porażki z TPS Lublin 0:3 (23:25, 15:25, 20:25). Mimo porażki bardzo pozytywnie oceniam zaangażowanie dziewcząt w grę. Mecz bardzo zacięty, pełny silnych ataków, udanych bloków, obron i zagrywek. Dwa elementy gry przesądziły o naszej porażce: przyjęcie zagrywki i nieskuteczne lewe skrzydło. Najjaśniejszym punktem była Ola Dudek, kończąca większość ataków ze środka i popisująca się "bombami" w zagrywce. O ile w poprzednich spotkaniach, gra z lewego skrzydła dawała nam dużo punktów, to dzisiaj Ola Jaworska kończyła tylko w pierwszym secie, a ataki Asi były bronione przez przeciwnika. Ale głównym "grzechem" było przyjęcie zagrywki i w tym elemencie traciliśmy punkty całymi seriami. Jednak mimo tylu błędów, dziękuję dziewczętom za zaangażowanie i pełną poświęcenia grę. Mecz był zacięty i długi. Np trzeci set trwał 27 minut. Pozostały nam do rozegrania 2 mecze u siebie (11 i 18 stycznia), które mogą decydować o kolejności trzech pierwszych zespołów. Zespół wystąpił tylko w ośmioosobowym składzie: Gosia ŚWIDEREK, Ola JAWORSKA, Kasia KORGOL, Ola DUDEK, Asia PIELECH, Basia KUDUK >libero Patrycja SKRZYPCZAK> Patrycja CIUPA.

A nawiązując do tytułu, to nie jest gołosłowne stwierdzenie: w jesiennych rozgrywkach w 39 spotkaniach odnieśliśmy 31 zwycięstw i 8 porażek, a bilans setów 80:30.