Porażka juniorek po emocjonujacym meczu

W pierwszym meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorek podejmowaliśmy utytułowany zespół TPS Lublin. Większość z nich wywalczyła wicemistrzostwo Polski kadetek w ubiegłym sezonie oraz występowała w II Lidze w zespole UMCS Lublin. W czarnych myślach przewidywałem 45 minut grania. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. Mecz był bardzo wyrównany, przy stałym naszym prowadzeniu 2-3 punktami ( w pierwszym secie 18:14, a w trzecim nawet 8:0). Jednak nawet taka przewaga została szybko zaprzepaszczona. W końcówkach setów ogranie zespołu TPS brało górę. W efekcie porażka 0:3 (22:25, 23:25, 23:25). Mimo porażki jestem zadowolony z postawy dziewcząt. Szkoda, że nie wszystkie dopasowują się do waleczności zespołu, niwecząc poświęcenie zdecydowanej większości zespołu. Myślę, że potrzebne będzie "przewietrzenie" zespołu. Miejsce w "szóstce" nie musi być przypisane na stałe. Od najbliższego meczu grać będą dziewczęta trenujące systematycznie, a zestawienie drużyny będzie uwarunkowane treningiem. Zespół wystąpił w składzie: Ola DUDEK, Gosia KAŁAN, Wiola JABŁOŃSKA, Kasia KORGOL, Ola JAWORSKA, Marysia STRUG > libero: Patrycja SKRZYPCZAK> Aśka PIELECH, Patrycja CIUPA, Basia KUDUK.