Porażka kadetek po niezłej grze

W kolejnym meczu Ligi Wojewódzkiej kadetek podejmowaliśmy zespół SZÓSTKI Biała Podlaska. Miesiąc temu w meczu wyjazdowym w Białej Podlaskiej przegraliśmy gładko 3:0, nie nawiązując walki z wyjątkiem 3 seta. W rewanżu u siebie liczyliśmy na lepszy wynik, ale trzeba pamiętać, że w kategorii młodziczek w sezonach 2016/17 i 2017/18, a więc z obecnego rocznika kadetek bialszczanki zajeły miejsca 2 i 3 a my 11 i 4. Jednak nasze dziewczęta zagrały dobre zawody i przy większej mobilizacji była możliwość wygrania tego meczu. W pierwszym seci prowadziliśmy 21:18 i 23:21. Jednak dwa proste błędy i przegrywamy na przewagi. Drugi i trzeci set to nasze zdecydowana przewaga i dosyć łatwe wygrane sety. W czwartym secie odprężenie i brak większej zaciętości, a gdy zaczynamy odrabiać straty, przy stanie 17:19 i 18:20 dwie zepsute zagrywki i set do tyłu. W piątym secie początek niemrawy i przy zmianie stron wynik 3:8. Ruszamy do odrabiania 5:8 i 6:9. Niestety to był "łabędzi śpiew" i przegrywamy tego seta zdecydowanie.

Najwyżej oceniam Olgę Kocińską, która do połowy czwartego seta grała bezbłędnie, a jej ataki siały spustoszenie w szeregach przeciwniczek. Jednak w końcówce zabrakło trochę sił i lekkie ataki były bronione przez zawodniczki SZÓSTKI. Zespół przeciwnika przewyższał nas grą środkowych, a ich ataki były skuteczne. U nas Klaudia miała tylko jeden "soczysty" atak a w pozostałych bała się bloku. Jako druga na środku zadebiutowała Weronika Grochal, ale do sprostania zadań na tej pozycji brakuje jej ogrania (to był pierwszy mecz w barwach Salosu). Na prawym skrzydle zadebiutowała Natalia Rak, dysponująca ciekawą zagrywką. Bardzo nierówno zagrała Martyna Górska, popełniając masę błędów w decydujących momentach spotkania (szczególnie przy piłkach łatwych).

Mimo porażki dobrze oceniam występ dziewcząt, zaangażowanie w grze ale ocenę zaniżają niewykorzystane akcje zespołu.

Zespół wystąpił w składzie: Weronika GROCHAL, Wiktoria MAJEWSKA, Martyna GÓRSKA, Klaudia WIĘCKIEWICZ, Natalia RAK, Olga KOCIŃSKA >libero Wiktoria KRYSA > Ewelina GRONDEK, Julia MITURA, Julia OLSZEWSKA, Kinga SKRZYPEK

A za tydzień w sobotę 17 listopada o godz. 11.00 podejmujemy lidera rozgrywek, zespół JAGIELLOŃCZYKA Biała Podlaska.