Porażki kadetek i juniorek

Ten weekend należałoby jak najszybciej zapomnieć, bowiem zespoły kadetek i juniorek doznały porażek. W sobotę w spotkaniu z liderem rozgrywek (starszym o rok), kadetki przegrały z AZS UMCS TPS I Lublin 0:3 (14:25, 19:25, 22:25). Mimo porażki pozytywnie oceniam grę dziewcząt. Gdyby trochę więcej zdecydowania w grze obronnej, to wynik byłby naprawdę dobry. Kilka naszych "czap" wprowadzało duże zdenerwowanie w zespołe przeciwnika. Drugi i trzeci set, to minimalna nasza przewaga, jednak w końcówkach lepsze były przeciwniczki. Również pierwszy set do stanu 13:16 w miarę wyrównany, ale końcówka dla rywalek.

W niedzielę nasze juniorki spotkały się w Tomaszowie w meczu o pozycję wicelidera rozgrywek z Tomasovią. Niestety tylko pierwszy set bardzo wyrównany z niezła grą naszych dziewcząt. Prowadziliśmy 24:23 i mieliśmy w "górze" piłkę, jednak nasz atak zakończył się na górnej taśmie. Kolejna akcja, to dziurawy blok i punkt Tomasovii. Ostatni punkt to nasz autowy atak po prostej. I jest po secie. W drugim 2:5, 5:5 ... i 6:18. Wprawdzie zaczynamy walczyć i wyciągamy na 16:21, ale decydujące punty dla przeciwnika. W trzecim  walka tylko do 10:9, a później seryjne błędy. W efekcie przegrywamy 0:3 (24:26, 18:25, 17:25) i o drugim miejscu możemy pomarzyć. Zespół wystąpił w składzie: Karolina DOBRZYŃSKA, Justyna PAWŁOWSKA, Agnieszka WARGOCKA, Ada NEJKAUF, Agnieszka TROJAK, Weronika NIEDŹWIEDŹ, libero Ewelina KOZŁOWSKA oraz Ola KASPRZAK i Kasia STRZESZEWSKA.

W sobotę i niedzielę uczestniczyliśmy w ogólnopolskim Turnieju Integracyjnym, organizowanym  przez Klub Spartan Lublin, zajmując 1 miejsce. Składy zespołów były zestawiane rotacyjnie, w zależności od wolnego czasu. W pierwszym meczu pokonaliśmy MAZOWSZE Warszawa 3:0 (25:14, 25:10, 25:6) grając w składzie: DOBRZYŃSKA, PAWŁOWSKA, STRZESZEWSKA, NEJKAUF, TROJAK,NIEDŹWIEDŹ, libero:KOZŁOWSKA. W drugim pokonaliśmy SPARTANA Lublin 3:0 (25:12, 25:13, 25:8) grając w składzie: DOBRZYŃSKA, KAŁAN, STRZESZEWSKA, NEJKAUF, TROJAK,NIEDŹWIEDŹ, libero:ROZWADOWSKA oraz GĘBAL. W niedzielę wystąpił skład kadetki-młodziczki, pokonując Res Gest  Rzeszów 3:0 (25:9, 25:13, 26:16) grając w składzie: ŚWIDEREK, KAŁAN, JABŁOŃSKA, ŚLUSARCZYK, JAWORSKA, STRUG libero:ROZWADOWSKA oraz BARSZCZEWSKA, GĘBAL, DUDEK, KORGOL, PIELECH.