Pozostaje tylko do zdobycia mistrzostwo wszechświata!

Na XXIX Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej rozgrywanych w dniach 29 kwietnia - 2 maja 2018r w Krakowie wystąpiły dwa nasze zespoły: juniorki w kategorii A (r. 2000-2001) i młodziczki w kat. B (r. 2002-2003).Starsze dziewczęta nie miały sobie równych, a jeden przegrany set był efektem nonszalancji. W pozostałych wygranych setach roznosiły wprost swoje przeciwniczki. Szczyt umiejętności pokazały w meczu finałowym, gromiąc swoje przeciwniczki do 11 i 14. Czego mogę żałować - to był ostatni turniej w rozgrywkach salezjańskich, gdyż większość dziewcząt kończy wiek w tych rozgrywkach.

Ale bilans mają imponujący:

4 mistrzostwa Igrzysk Inspektorialnych

3 złote i 1 srebrny medal w Igrzyskach Ogólnopolskich

1 złoty i 1 srebrny w Igrzyskach Światowych ( w dwóch startach - na dwa brak funduszy)

A oto wyniki spotkań:

SALOS Lublin - ARTISPORT Lizbona (Portugalia) 2:0 (25:6, 25:10)

SALOS Lublin - SALOS Ełk 2:1 (22;25, 25:15, 15:8)

SALOS Lublin - DON BOSCO Zagrzeb (Chorwacja) 2:0 (25:14, 25:12)

SALOS Lublin - SALOS Suwałki 2:0 (25:18, 25:11)

SALOS Lublin - SALOS Ełk 2:0 (25:11, 25:14)

Zespół wystąpił w składzie: Wiktoria TOMASZEWSKA, Gabi WĘGLIŃSKA, Tosia SKTZYPCZAK, Patrycja UMIŃSKA, Karolina ZAKOŚCIELNA, Doma WAWERSKA >libero Patka WAWERSKA> Natalia ZYCHOWICZ, Zuzia PASZT, Ola KUKURYK.

Drugi nasz zespół - młodziczki (głównie z rocznika 2003-2004) wystąpił w rozgrywkach z zespołami starszymi o rok-dwa. A konkurencja była duża, gdyż wystąpiło 20 zespołów.

Losowanie było przypadkowe i niektóre słabsze zespoły trafiały na równie słabe zespoły i klasyfikacja końcowa nie odzwierciedlała wartości drużyn. Dwa najlepsze zespoły trafiły na siebie już w półfinale. My mieliśmy w grupie zespół włoski, który ostatecznie zajął 2 miejsce. W tym meczu nawiązaliśmy wyrównaną grę, chociaż pierszy set przegraliśmy wyraźnie. Jednak w drugim prowadziliśmy już 24:19, zepsuta zagrywka Natalki (najlepszej w tym meczu), 3 nieudane ataki Klaudii, błąd Eweliny i przegrywamy 24:26.

W kolejnym meczu z belgijskim DON BOSCO Haacht prowadzimy 20:17, znowu zepsuta zagrywka Natalki, 2 złe ataki, ale dochodzimy na 23:24. Jednak zagrywka Klaudii w siatkę i set do tyłu. Drugi set po wyrównanej grze przegrywamy 22:25. W spotkaniu z zespołem Nowej Rudy byliśmy tylko tłem. Trzy kolejne spotkania z zespołami hiszpańskimi i portugalskim, to nasza zdecydowana przewaga. Oceniając występ młodziczek, to muszę stwierdzić, że zespół nie ma wyrazu, brak jest liderki, potrafiącej poderwać zespół. Jeżeli jest dobrze, to gra wygląda nieźle. A gdy zaczynamy tracić punkty, to "nosy na kwintę"

Ostatecznie zespół zajął 7 miejsce na 20 drużyn, a oceniając faktyczne umiejętności (nie losowanie), mieliśmy szansę na miejsca 5-6

SALOS Lublin - MAJADAHONDA II Matryt 2:0 (25:6,25:5)

SALOS Lublin - LAIGUEGLIA PGS VOLLEY Alassio (Włochy) 0:2 (16:25, 24:26)

SALOS Lublin - MAJADAHONDA I Matryt 2:0 (25:11,25:9)

SALOS Lublin - SALOS Nowa Ruda 0:2 (15:25, 16:25)

SALOS Lublin - DON BOSCO Haacht (Belgia) 0:2 (23:25, 22:25)

SALOS Lublin - ARTISPORT Lizbona (Portugalia) 2:0 (25:5, 25:7)

Zespół wystąpił w składzie: Natalia JAWORSKA, Ewelina GRONDEK, Julia OLSZEWSKA, Klaudia WIĘCKIEWICZ, Martyna GÓRSKA, Olga KOCIŃSKA >libero Wiktoria KRYSA> Wiktoria MAJEWSKA, Wiktoria PYC, Wiktoria GOŁĘBIOWSKA

Na koniec chciałbym podsumować "swój" dorobek medalowy w ciągu 12 lat mojej pracy w naszym Salosie. W rozgrywkach salezjańskich: światowych, ogólnopolskich i inspektorialnych " uzbierałem" 27 złotych, 11 srebrnych i 3 brązowe medale.