Prawie wróciliśmy na dawne tory!

W XVII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, rozgrywanych w dniach 20-22 września 2019 w Łodzi wystąpiły siatkarki w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii A dziewczęta z rocznika 2003-2004-2005 i w kategorii C z rocznika 2006-2007. Minęły już czasy gdy przywoziliśmy z Igrzysk po 2 złote medale (2013 - 2017).

W ubiełym roku przywieźliśmy tylko 2 medale brązowe. A w tym 1 złoty i 1 srebrny. Lepiej spisały się młodsze dziewczęta z kategorii C i po "horrorze" w meczu z Salosem Staniątki osiągnęły wymarzone złote. Trzeba jednak przyznać, że mając pewne zwycięstwo w II secie (wynik 13:8 i 14:10) przegrały seta 16:18. W trzecim decydującym secie po wyrównanym początku, inicjatywę przejęły nasze przeciwniczki i miały piłki meczowe przy stanie 14:11. Jednak nasze pociechy zagrały w końcówce z ogromnym poświęceniem i "wyszarpały" zwycięstwo 19:17.

Zespół wystąpił w składzie: Kinga SKRZYPEK - kapitań, Ola BAMBUCH, Wiktoria MROZEK, Michasia RYBCZYŃSKA i Paulina MAZUREK

Starsze dziewczęta grając w gronie zespołów o rok-dwa lata starszych zdobyły medale srebrne, rozgrywając w finale zdecydowanie najsłabsze spotkanie. No cóż, szkoda niewykorzystanej szansy. Najwięcej żalu mam do podstawowych dziewczyn, do których "dostroiły" się młodsze, dopiero wchodzące do gry w zespole.

Pewnym usprawiedliwieniem porażki finałowej jest fakt nieuprawnionego występu w zespole przeciwnika zawodniczki klubu VOLLEY Wrocław, grającego w II lidze. Zobaczymy jakie będą dalsze losy tego zdarzenia. Był to pierwszy przypadek takiego "oszustwa" w rozgrywkach salezjańskich. Można i tak. Po "trupach" do celu. A gdzie wartości wychowawcze młodzieży?

SALOS Lublin - SALOS Suwałki 2:0 (25:10, 25:10)

SALOS Lublin - SALOS Czaplinek 2:0 (25:13, 25:16)

SALOS Lublin - SALOS Łódź Wodna 2:1 (20:25, 25:21, 15:9)

SALOS Lublin - SALOS Wrocław 1:2 (13:25, 25:22, 12:15)

Zespół wystąpił w składzie: Olga KOCIŃSKA-kapitan, Sandra NAGÓRNA, Wiktoria MAJEWSKA, Amelia MACIĄŻEK, Klaudia WIĘCKIEWICZ, Martyna GÓRSKA >libero Wiktoria KRYSA > Julia OLSZEWSKA.

Za mojej "kadencji" pracy szkoleniowej, wystąpiliśmy w 12 turniejach Ogólnopolskich Igrzysk zdobywając 12 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale. I to były chyba ostatnie "moje" (wprawdzie zdobyły to nasze dziewczęta) medale w Igrzyskach Salezjańskich.