Rekordowy sezon 2016-2017

W rozegranym w Białej Podlaskiej meczu decydującym o podziale medali w mistrzostwach województwa, nasze kadetki wygrywając 3:2 (25:20, 14:25, 25:20, 24:26, 17:15) zapewniły sobie srebrne medale. Ten wynik daje nam awans do rozgrywek ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Kadetek. Mecz bardzo zacięty, trwający 1 godz. 50 minut, dał taki efekt, że mój ostatni włos przybrał barwę srebrno-białą. Pierwszy set pod naszą kontrolą wygrywamy do 20. Drugi to nasze prowadzenie 11:9, niestety w jednym ustawieniu tracimy 10 punktów i przegrywamy zdecydowanie do 14. Trzeci podobnie jak pierwszy wygrywamy do 20. W czwartym prowadzimy 10:5, znowu nasz przestój i gra się wyrównuje. Jednak w końcówce prowadzimy 22:18, 24:21 ... i przegrywamy 24:26. W piątym przegrywamy 4:7, ale wracamy do gry i zmiana stron przy stanie 7:8. Wtedy nasze akcje są doskonałe i prowadzimy 12:8 i 14:10. Trzy stronnicze decyzje sędziowskie i przegrywamy 14:15. Dobre zagrywki Tosi i kończący atak Domy oraz błąd w przyjęciu przeciwnika daje nam upragnione zwycięstwo. Wprawdzie mamy do rozegrania mecz wyjazdowy z Tomasovią, ale wynik nie ma już wpływu na końcowy wynik. W tej sytuacji zabiorę kilka młodziczek, aby mogły wejść do rozgrywek kadetek w przyszłym sezonie.

Zespól wystąpił w składzie: Dominika WAWERSKA, Zuzanna PASZT, Paulina STEFANOWSKA, Patrycja UMIŃSKA, Gabriela WĘGLIŃSKA, Natalia SKRZYPCZAK> libero Patrycja WAWERSKA> Natalia ZYCHOWICZ, Karolina ZAKOŚCIELNA, Magda PODSKARBI, Agata PSZCZOŁA.

Obecny sezon 2016-2017 jest rekordowy dla naszego Salosu, gdyż w obu kategoriach (juniorki i kadetki) zdobyliśmy srebrne medale, poprawiając ubiegłoroczne osiągnięcie - srebro i brąz. Jeżeli dodamy jeszcze 2 złote medale w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej oraz wygrany Międzynarodowy Festiwal 25-lecia TPS Lublin, to możemy być usatysfakcjonowani osiągniętymi wynikami.