Salos Lublin mistrzem Polski klubów salezjańskich

W dniach 10-12 września 2010r. odbyły się finały XVIII Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Płocku. Wystąpiły w nich nasze siatkarki z rocznika 1995-1996, które wygrały mistrzostwa Inspektorii Krakowskiej w marcu w Krakowie, traktowane jako eliminacje Igrzysk. Dla mnie były to czwarte finały Igrzysk, w których moje podopieczne zdobywały kolejno złote, brązowe i srebrne medale. Wierząc w prawo serii, powinno wystąpić powtórzenie wyników, ... i tak się stało. Zdobyliśmy I miiejsce, demolując kolejno naszych przeciwników: Salos Pleszew 2:0 (25:6, 25:4) i Salos Lubin 2:0 (25:7, 25:5). W finale spotkaliśmy się ze zwycięzcą drugiej grupy, zespołem Salosu Łódź Wodna, wygrywając zdecydowanie 3:0 (25:16, 25:18, 25:12). Tym samym zdobyliśmy mistrzostwo klubów salezjańskich w Polsce ( a jest ich 75). W opinii organizatorów i sędziów, najlepszą siatkarką uznano naszą Olę Powszedniak. Dla Agi Wargockiej, Oli i Reni, były to trzecie finały, okraszone kolejno medalami: brązowymi, srebrnymi a dzisiaj wreszcie złotymi. Wszystkie trzy mają jeszcze szanse wystąpić dwa razy w Igrzyskach. Nasze mistrzostwo daje podstawy do reprezentowania Polski na Światowych Igrzyskach Salezjańskich, które odbędą się na wiosnę 2011 roku we Włoszech, Chorwacji i Słowenii.  Zespół wystąpił w składzie: Renia POWSZEDNIAK, Aga BOŃCZEWSKA, Ola POWSZEDNIAK, Agnieszka WARGOCKA, Sylwia ŚLUSARCZYK, Kasia STRZESZEWSKA, Dominika ROZWADOWSKA (libero) oraz Monika BARSZCZEWSKA, Wiola JABŁOŃSKA, Gosia KAŁAN , Gosia ŚWIDEREK, Ola JAWORSKA. Do kolekcji medalowej swój wkład wnieśli tenisiści, zdobywając dwa srebrne medale i te wyniki uplasowały nas na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej Igrzysk!