SALOS, SALOS, SALOS!

W ostatnim spotkaniu Ligi Wojewódzkiej Juniorek podejmowaliśmy zespół wicelidera rozgrywek, TPS I Lublin. Zwycięzca tego meczu wygrywał Ligę.

I został nim ...................SALOS Lublin! W spotkaniu tym wystąpiliśmy bez kontuzjowanej Kasi i na początku bez Patrycji  Ciupa, która wystąpiła z założoną "szyną" na kontuzjowany palec. Nie przeszkodziło jej w efektownej "czapie" jedną ręką, a w piątym secie w "egzekucji" przeciwnika w ostatnich piłkach spotkania. Początek meczu w naszym wykonaniu, to nieporadna gra bez wiary w końcowy sukces. Dopiero od trzeciega seta pokazał się zespół walczący o każdą piłkę. Jednym słowem wróciło oblicze zespołu, które widziałem w zdecydowanej większości meczy. Trzeci set to już zdecydowana nasza przewaga, a tym secie chciałbym wyróżnić Paulinę Kochanowską, która pociągnęła zagrywką od 15:12 do 23:12. Czwarty set to wyrównana gra do 18:18, ale końcówka dla nas. Piąty decydujący set zaczynamy doskonale 7:3, ale po naszej serii błędów, zmieniamy boiska z wynikiem 7:8. Po zmianie stron wychodzimy na prowadzenie 9:8, ale po chwili przegrywamy 10:12. Po naszej przerwie nie pozwalamy na zdobycie przeciwnikowi żadnego punktu. Może będę nudny, ale jeszcze raz powiem, że TE dziewczęta dokonały cudu! W ubiegłym sezonie "nijaki" zespół, zajmujący ostatnie miejsce w lidze, dokonał takiego "przeobrażenia", przegrywając tylko jedno spotkanie i to dość pechowo, prowadząc w piatym secie 14:9. Cóż pozostaje mi do powiedzenia, jedno: dziękuję WAM, jesteście NAJWSPANIALSZE!

Salos - TPS Lublin 3:2 (17:25, 15:25, 25:15, 25:21, 15:12)

Zespół wystąpił w składzie: Ewelina MICHALAK, Basia KUDUK, Paulina KOCHANOWSKA, Dominika WAWERSKA, Asia PIELECH, Ola DUDEK >libero Patrycja SKRZYPCZAK > Patrycja CIUPA, Ania FLASIŃSKA, Iza LIPCZYŃSKA, Magda TROJAK,  Patrycja UMIŃSKA.

A nawiązując do moich życzeń (tydzień temu), spełniła się druga część życzeń w tym meczu, podobnie jak pierwsza część w meczu kadetek. Dziewczęta, przemyślcie to przed piątkowo-niedzielnym turniejem dodatkowym. Może warto, moje życzenia się spełniają. A harmonogram gier mamy szczególny: piątek - turniej dodatkowy juniorek z TPS, sobota - kadetki z Tomasovią?  i niedziela - drugi mecz turnieju dodatkowego juniorek z TPS.

Jeszcze chciałbym podsumować mecze z TPS Lublin w dwóch ostatnich sezonach: w kategorii juniorek i kadetek rozegraliśmy 10 spotkań, a wynik dla nas rewelacyjny - 9:1 a sety 27:8. A więc kto na lubelskim tronie:  SALOS  KING!