To już 19 medali w 10 występach w Igrzyskach Inspektorialnych

Po raz 10 prowadziłem zespoły siatkarek w XXV Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, a efektem naszych zmagań to 19 medali: 13 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. Czuję się usatysfakcjonowany, chociaż do pełni zadowolenia zabrakło tylko lepszego miejsca młodziczek. Ale to jest zespól, który prezentuje się dobrze na treningach, ale gdy przychodzi do egzaminu meczowego, to staje się "cienki". Przegrywa mecze nawet ze słabszymi zespołami. Ale dość narzekania-przejdźmy do konkretów. Zacznę od naszego "eksportowego" teamu, występującego w kategorii starszej "A" z rocznika 2000-2001. Dlaczego "eksportowy"? Bo w czterech występach od 2014 roku, wygrał wszystkie Igrzyska Inspektorialne, przegrywając tylko 1 seta. Również w tym roku dosłownie "rozbił" swoje rywalki i tylko w jednym secie wygrał różnicą 8 punktów. W pozostałych 7 setach czterech meczy wygrane były kilkunastopunktowe.

SALOS Lublin - SALOS PIAST II Kraków 2:0 (21:4, 21:7)

SALOS Lublin - SALOS CORTILE Kielce 2:0 (21:7, 21:7)

SALOS Lublin - SALOS PIAST I Kraków 2:0 (21:7, 21:13)

SALOS Lublin - SALOS Kraków RP  2:0 (21:11, 21:9)

Zespół wystąpił w składzie: Dominika WAWERSKA-kapitan, Zuzanna PASZT, Paulina STEFANOWSKA, Patrycja UMIŃSKA, Gabriela WĘGLIŃSKA, Natalia SKRZYPCZAK> libero Patrycja WAWERSKA> Natalia ZYCHOWICZ, Karolina ZAKOŚCIELNA, Kasia GÓRA.

A teraz wyniki młodziczek w kategorii "B".

SALOS Lublin - SALOS II Kraków RP  2:0 (21:9, 21:4)

SALOS Lublin - SALOS CORTILE Kielce  0:2 (13:21, 13:21)

SALOS Lublin - SALOS I Kraków RP   0:2 (16:21, 18:21)

W meczu z Kielcami do stanu 12:12 walka była punkt za punkt. W drugim prowadziły nawet 10:8, ale później grały już tylko przeciwniczki. Ale zespół z Kielc był starszy wiekowo i występował w ćwierćfinałach mistrzostw Polski młodziczek. Taka przegrana nie przynosi wielkiej "ujmy". W meczu z Krakowem 3:0, 5:1 9:7 i to już koniec. W drugim secie początek znowu dobry: 7:4, 8:6 i całkowity zastój. 12:20. I wtedy zryw i dochodzimy na 18:20. Niestety kolejne przebicie Klaudii zamiast ataku i przeciwnik po silnym ataku cieszy się ze zwycięstwa. Cóż mogę dodać. Zespół Krakowa był do pokonania, ale szansa awansu do Igrzysk Ogólnopolskich została zaprzepaszczona, bowiem 3 miejsce nie daje gwarancji awansu. Mimo najszczerszych chęci nie mogę wyróżnić żadnej z dziewcząt za ostatni mecz.

Zespół wystąpił w składzie:  Olga KOCIŃSKA-kapitan, Klaudia WIĘCKIEWICZ, Ewelina GRONDEK,  Gabrysia KARASIŃSKA, , Martyna GÓRSKA, Karina IDT  >libero Kasia OLEJNIK>  Wiktoria PYC, Wiktoria MAJEWSKA, Weronika ZUGAJ, Karolina NURZYŃSKA.

I na koniec najmłodsza generacja siatkarek w kategorii "C" - rocznik 2004

Dziewczęta miały "szczęście w nieszczęściu" bowiem przeciwniczki nie dojechały mimo wcześniejszego zgłoszenia. W tej sytuacji dziewczęta zagrały 2 mecze z rówieśnikami z kategorii chłopców. Nasze pociechy były zdecydowanie lepsze, wygrywając gładko z dwoma zespołami Salosu Kraków po 2:0.

Zespół wystąpił w składzie: Martyna PODSIADŁA-kapitan, Otylka BORKOWSKA, Ada DZIĘSŁAW, Anna FAJGIELSKA, Oliwka OŚWIATA-GRZĘDA.

Do finałów Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej rozgrywanych w dniach 15-17 września w Krakowie zakwalifikowały się zespoły z kategorii A i C, natomiast młodziczki mają taką możliwość przy braku zespołów z pozostałych 4 inspektorii.