Wymarzone zakończenie Starego Roku 2016

W drugim dniu Międzynarodowego Turnieju 25-lecia TPS, kadetki zagrały jak w transie, nie dając większych szans przeciwniczkom, zarówno w półfinale jak i w finale. W półfinale naszym przeciwnikiem był zespół TPS I Lublin. Nasze zwycięstwo 2:0 (25:19, 25:16). Tylko na poczatku meczu do stanu 5:5 trwała wyrównana walka. Później systematycznie zwiększaliśmy swoją przewage. Drugi set, to "demolka" przeciwnika i nasze prowadzenie  16:1. Później nastąpiło rozlużnienie zespołu, proste błędy, które pozwoliły przeciwnikowi na "wyjście z twarzą" w tym meczu. Nie wszystkie nasze wychowanki "brylują" w barwach TPS (UMCS) jak Ada Nejkauf i Ola Dudek. Niektóre "grzeją" ławę, a jak się pojawią na boisku, rażą nieporadnością.

W tym meczu "jubileusz" 100 meczy w barwach Salosu obchodziły Patrycja Umińska i Natalia Skrzypczak i godnie go uczciły

W finale ponownie gramy z bardzo dobrym zespołem śląskim MOSM Tychy i mamy możliwość rewanżu za porażkę 1:2 z pierwszego dnia turnieju. I szansę wykorzystujemy w 100 %. Wygrywamy zdecydowanie 2:0 (25:18, 25:19), zdobywając złote medale i okazały puchar do kolekcji. Jestem pełen uznania do gry obronnej dziewcząt i zacięcia w grze. To był naprawdę zgrany zespól z dewizą "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Chcę wyróżnić wszystkie dziewczęta, gdyż każda dodała swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Zespół wystąpił w składzie: Dominika WAWERSKA-kapitan, Zuzanna PASZT, Paulina STEFANOWSKA, Patrycja UMIŃSKA, Gabriela WĘGLIŃSKA, Natalia SKRZYPCZAK> libero Patrycja WAWERSKA> Natalia ZYCHOWICZ, Karolina ZAKOŚCIELNA, Magda PODSKARBI, Kasia GÓRA, Agata PSZCZOŁA.

W kategorii młodziczek, w gronie 9 zespołów, nasze pociechy zajęły 6 miejsce, przegrywając walkę o miejsce 5 z zespołem ESPERANTA Warszawa 0:2 (11:25, 15:25). Wystapiliśmy w osłabionym składzie, grając bez libera. W sumie występ uznaję za dodatni, a wygranie 2 z 5 spotkań spełniło moje oczekiwania. Również w tej kategorii wyprzedziliśmy zespół TPS Lublin.

Zespół wystąpił w składzie: Olga KOCIŃSKA-kapitan, Ewelina GRONDEK, Wiktoria PYC, Julia PAŁYS, Martyna GÓRSKA, Weronika ZUGAJ, Karolina NURZYŃSKA, Karina IDT, Otylka BORKOWSKA.

Chciałbym podziękować Basi Kuduk za pomoc w prowadzeniu zespołu młodziczek w tym turnieju, gdyż mecze obu zespołów często się nakładały czasowo.

trener

Komentarze:

  • Nowy komentarz