Zgoda buduje! Juniorki w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce!!!

Polączenie sił AVII Świdnik oraz lubelskich drużyn TPS i SALOSU zaowocowało dużym sukcesem. W rozgrywanym w Lublinie ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorek z udziałem 6 drużyn, nasze dziewczęta występujące jako TPS SALOS Lublin po zwycięstwach 3:0 z WARMISS VOLLEY Olsztyn i AZS AWF Wrocław oraz 3:1 z ŁKS Łódz, zapewniły sobie awans do półfinału mistrzostw Polski, a więc do grona najlepszych 16 drużyn w Polsce. Jutro dziewczęta grają z zespołem PAŁACU Bydgoszcz o 1 miejsce, ale oba zespoły zapewniły już sobie awans. Przeciwnik bardzo dobry, występujący w II lidze (2 miejsce w grupie 1) o doskonałych warunkach fizycznych.

W zespołe TPS SALOS Lublin występuje 5 naszych dziewcząt: Doma WAWERSKA-kapitan zespołu, Patrycja UMIŃSKA, Natalia SKRZYPCZAK, Natalia ZYCHOWICZ oraz libero Patrycja WAWERSKA.

W ostatnim meczu nasze dziewczęta nie sprostały zespołowi zaplecza ekstraklasy i przegrały 0:3 (23:25, 15:25, 14:25). Tylko w pierwszym secie prowadziły nawet 6 punktami (19:13 i 20:16). Jednak końcówka seta należała już do zespołu gości. Załamane porażką w pierwszym secie, w następnych setach dziewczęta grały bez przekonania, a bydgoszczanki "demolowały" nas bombową zagrywką, a warunki "kurnika" jakim jest pawilon Lublinianki powodował czyszczenie sufitu hali.

Mimo wszystko należy pochwalić dziewczęta za dokonanie dużego wyczynu jakim jest awans do grona 16 drużyn w Polsce. Pozostałe zespoły juniorek i juniorów naszego województwa zakończyły rozgrywki na ćwierćfinale mistrzostw Polski.