Dwa zwycięstwa kadetek w meczach o miejsca 5-8

W pierwszym spotkaniu o miejsca 5-8 w mistrzostwach województwa, nasze kadetki pokonały zespół TPS II Lublin 3:1 (25:12, 25:14, 21:25, 25:16) Po dwóch gładko wygranych setach i przy prowadzeniu 17:11 w trzecim, wkradło się rozprężenie, a w efekcie porażka 21:25. Na szczęście w czwartym wszystko wróciło do normy i gładko wygrany set do 16. W meczu była "cicha" rywalizacja w sile zagrywki pomiędzy Sylwią i Olą. Zwycięsko wyszła z niej Ola, wykonując 22 zagrywki (1 autowa), po których zdobywaliśmy seryjnie punkty. Sylwia wykonała ich 16 (bezbłędnie). Jednak gra szwankuje w wielu elementach, a najbardziej denerwuje brak obserwacji zagrań przeciwnika, co skutkuje opóźnieniem reakcji w grze obronnej. Zespół wystąpił w składzie: Ola DUDEK, Gosia KAŁAN, Wiola JABŁOŃSKA, Sylwia ŚLUSARCZYK, Ola JAWORSKA, Marysia STRUG>libero: Doma ROZWADOWSKA> Gosia ŚWIDEREK, Ada WAROWNA i Kasia KORGOL.

W niedzielę rozegraliśmy kolejne spotkanie z TEMPEM w Chełmie. I znowu bliźniaczy mecz jak w sobotę, a zwycięstwo 3:1 (25:9, 25:12, 23:25, 25:16). W dwóch pierwszych setach siatkarki Tempa nie były w stanie nawiązać z nami walki. Niestety w trzecim zaczynamy 3:1, by po kilku nieudanych akcjach przegrywać 10:16. Seria zagrywek Oli, dobre bloki Sylwii pozwalają na doprowadzenie do remisu 16:16, a po kilku akcjach mamy prowadzenie 23:19. Niestety zepsuta zagrywka Sylwii i kolejne trzy złe przyjęcia w polu, dają wygraną przeciwnikowi. Wygranie seta uskrzydliło zespół Tempa, który zaczął bronić wszystkie piłki. Prowadzimy 15:4, 18:9, ale po błędach Sylwii robi się 18:13. Wprowadzona Kasia kończy udanym atakiem, pozwalając na  ucieczkę z trudnego ustawienia. W końcówce udane zbicia "Olci" i set i mecz dla nas. Ola DUDEK zrobiła sobie przyrzeczenia bicia rekordów w ilości wykonanych zagrywek. W tym meczy zagrywała 26 razy ( 2 zepsute), a w I secie zaliczyła 8 kolejnych zagrywek , w tym 5 punktowych.  W kolejnym meczu powinno być 30. Momentami bardzo dobra gra zespołu, ale gdy nie wszystkie dziewczęta są zaangażowane w grze, tracimy punkty całymi seriami.
Zespół wystąpił w składzie: Ola DUDEK, Gosia KAŁAN, Wiola JABŁOŃSKA, Sylwia ŚLUSARCZYK, Ola JAWORSKA, Marysia STRUG>libero: Doma ROZWADOWSKA> Gosia ŚWIDEREK i Kasia KORGOL.